Україна закупила понад мільйон книг для поповнення бібліотечних фондів

Фото з сайта comin.kmu.gov.ua

Наскільки активно читають книги українці? Це питання вивчив Інститут соціології, який опублікував результати дослідження. Згідно з ними, лише чверть українців відвідали бібліотеку або книжковий магазин хоча б раз на рік. 13% не відвідували, але читали книги. А 60% дорослих українців протягом року не прочитали жодної паперової книги.

Що планує новий уряд, щоби захопити українців читанням, розповів у студії UATV Антон Мартинов, координатор напрямку “Книги і видавнича індустрія” Офісу розробки стратегії гуманітарної політики при Міністерстві культури, молоді та спорту України.

“В Україні, як і в усьому світі, спостерігається тенденція, що людей, які читають паперові книги, з кожним роком усе менше. Але сказати, що люди менше читають, ми не можемо. Розробляючи якісь стратегії, думаємо про те, чого хочемо досягти через 20-30 років, і чітко розкладаємо, що потрібно зробити у найближчі 3-5 років. Ми хочемо не зменшити кількість тих, хто читає книжки, а перевести в електронну форму бібліотеки, збільшити кількість виданих в Україні книг і книжкових магазинів у країні”, – розповів гість студії.

У 2018 році Україна виділила рекордну суму грошей на поповнення фондів публічних бібліотек. Це майже 120 млн гривень. На ці гроші закупили понад мільйон примірників (741 найменування).

“В Україні є близько 15 тисяч публічних бібліотек. Ці книги поширили по 130-150 примірників серед 4,5 тисячі бібліотек. Нарешті вони за 28 років отримали хоч якісь новинки”, – зазначив Антон Мартинов.

За його словами, держава продовжить закуповувати книги для бібліотек, адже далеко не всі їх можна знайти в інтернеті, та не всі – у вільному доступі. Понад те, книжки дорожчатимуть, а люди повинні мати до них вільний доступ.

Повну версію телеінтерв’ю з Антоном Мартиновим дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 11 жовтня о 15:00.

Підготувала Соломія ЛУКОВЕЦЬКА, UATV

Прямий ефір