Україна закупила 20 французьких патрульних катерів (ФОТО)

uatv
19.11.2019
Фото МВС

Україна уклала з Францією міжурядову угоду про офіційну підтримку у посиленні системи морської охорони та безпеки кордонів.

Про це інформує UATV із посиланням на пресслужбу МВС.

Документ підписали міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та його французький колега Кристоф Кастанер.

“Сьогодні було підписано міжурядову рамкову угоду на виготовлення й поставку для потреб системи прикордонної безпеки 20 прикордонних патрульних катерів“, – заявив Аваков.

За його словами, пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною для України. Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування і часткову локалізацію, а також 25% виробництва в Україні.

Кожен четвертий корабель виготовлять в Україні. Орієнтовно, це буде один із миколаївських заводів, ми зможемо відродити виробництво катерів з алюмінієвим корпусом”, – наголосив міністр.

Кораблі розміщуватимуться у місцях постійної дислокації підрозділів морської охорони ДПСУ: Одеса, Маріуполь, Бердянськ, Ізмаїл та Кілія.

“Проєкт коштує 136 млн євро. 15% ми платимо відразу з державного бюджету. І 85% – це спеціальний кредит французького казначейства з мінімальними відсотками. Окрім виробництва та поставок суден, проєкт включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації (або 2400 годин), технічну підтримку в Україні (по одному техніку та інженеру компанії виробника) протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу”, – додав глава українського МВС.

Перший корабель Україна зможе отримати у 2021 році. Проект розрахований до 2023-го.

Нагадаємо, що британські інструктори навчають українських піхотинців за програмою “ORBITAL”.

Джерело UATV
дата 19.11.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV