Україна вимагає від РФ не перешкоджати відкриттю КПВВ “Золоте”

uatv
24.03.2019
Фото Facebook Ірина Геращенко

Україна нещодавно направила дипломатичну ноту країнам нормандського формату щодо ситуації з відкриттям КПВВ “Золоте” на Луганщині.

Про це написала перший віце-спікер Ірина Геращенко у Facebook.

Наша сторона заявила про намір сьогодні, 24 березня, відкрити пункт пропуску “Золоте” на Луганщині. Адже зараз в регіоні функціонує лише пункт поблизу Станиці Луганської, де люди змушенні переходити через аварійний міст.

Рішення про створення КПВВ “Золоте” було прийнято нормандською четвіркою ще у жовтні 2015 року в Парижі. Україна одразу повністю облаштувала все, відремонтували дорогу, встановили зручні робочі місця для прикордонників та облаштувала все необхідне для людей (санвузли, медпункт, бомбосховище). Проте через провокації бойовиків пункт пропуску досі не працює. 

“Сьогодні ми через відеоспостереження могли побачити окуповану територію за КПВВ “Золоте”. Там запустіння, відсутність дороги, жодного натяку на пункт перетину, жодного руху для розмінування території, встановлення пунктів перевірки документів і санвузлів”, – написала Ірина Геращенко.

Вона наголосила, що Україна продовжить вимагати, аби КПВВ “Золоте” почало працювати. Щоб мешканці окупованих територій могли їздити, а не залишатися ізольованими від своєї країни, як цього прагне Росія.

Нагадаємо, що офіційне відкриття КПВВ відбулося ще 31 березня 2016 року. Проте проросійські бойовики одразу почали затримувати усіх громадян, які перетинали лінію розмежування.

Джерело UATV
дата 24.03.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV