Україна вимагає у ФСБ сприяти звільненню незаконно затриманих у Криму моряків

Відповідне звернення надіслала Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова

uatv
18.10.2018

Фото Телеграф

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова офіційним листом звернулася до ФСБ щодо членів екіпажу судна “ЯМК-0041“. Вона наголосила, що Федеральна служба безпеки РФ повинна сприяти звільненню та поверненню додому українських моряків, яких на початку травня 2018 року незаконно затримали в окупованому Криму.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

“Звертаюся до ФСБ щодо членів екіпажу судна “ЯМК-0041″. Ще 11 вересня з ФСБ мені повідомили, що заходи процесуального примусу до цих трьох осіб не застосовувалися. Минулого тижня радник президента РФ на мій запит відповів, що закордонні паспорти в екіпажа судна ніхто не забирав та свобода їхнього пересування не обмежувалася. Але покинути територію Криму вони досі не можуть”, – написала Людмила Денісова.

Вона зазначила, що українців Сергія Калиниченка, Олега Блока та Руслана Скрипника продовжують незаконно утримувати на території окупованого Криму. Правоохоронці агресора безпричинно відібрали у них паспорти для виїзду за кордон.

“Після майже шести місяців ситуації зараз у всіх трьох не найкращі: моряки та їхні сім’ї фізично й морально виснажені”, – додала Омбудсмен.

Нагадаємо, у студії UATV правозахисник Олександр Сєдов прокоментував звільнення одного з членів екіпажу, Геннадія Отичка. Він зазначив, що “цих моряків захоплювали як обмінний фонд”.

Джерело UATV
дата 18.10.2018
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV