Україна в ТКГ вимагатиме відкриття незаконно закритих КПВВ, – представник омбудсмена (ВІДЕО)

uatv
21.10.2020
Фото з сайта dnl.com.ua

Окупанти незаконно закрили кілька контрольних пунктів в’їзду-виїзду в Луганській і Донецькій областях. Вони це зробили через політичні мотиви – щоб перешкодити виїзду дітей, які хочуть вчитися на підконтрольній Україні території.

Про це в ефірі програми “На самом деле: Донбасс” на телеканалі “Дом” розповів представник омбудсмена України в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський.

“Тут питання не до України, а до окупаційних організацій. Вони це системно спеціально зробили. На той момент однією з причин було – не дати дітям, які хочуть вчитися в Україні, отримати нормальну освіту і диплом, який визнають усі європейські країни і весь світ. Вони просто не дали їм через таку формальну причину виїхати на підконтрольну територію України. І наразі досі є деякі виші, які готові і зараз прийняти людей. Але вона (окупаційна влада, – ред.) досі не відкрила КПВВ”, – повідомив Лисянський.

Він зазначив, що питання відкриття КПВВ Україна буде порушувати під час засідання Тристоронньої контактної групи.

“На сьогодні це питання стоїть на порядку денному української делегації в ТКГ. Я думаю, вони змагатимуться дипломатичним шляхом, впливатимуть і змушуватимуть окупаційні адміністрації Російської Федерації відкрити КПВВ“, – додав представник омбудсмена.

Читайте також: Режим тиші, відкриття КПВВ, обмін утримуваними особами: відбулося чергове засідання ТКГ

Нагадаємо, в Луганській області тривають роботи з будівництва додаткового пункту пропуску через лінію зіткнення в місті Щастя. Відкриття КПВВ “Щастя” заплановано на 10 листопада 2020 року. Його очікувана пропускна здатність – 10-15 тис. осіб на добу.

Джерело UATV
дата21.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×