Україна та Литва підписали Дорожню карту на 2019-2020 роки

Даля Грібаускайте прибула з візитом до України

uatv
07.12.2018

Фото АП

Церемонія підписання документів відбулася після переговорів Петра Порошенка та Далі Грібаускайте у Києві, повідомляє UATV.

Перед виходом до ЗМІ лідери двох держави провели зустріч тет-а-тет, на якій обговорили питання двосторонньої співпраці та спільної відсічі російської агресії.

“Вдячний литовській стороні за рішуче засудження нещодавнього акту агресії РФ у Чорному морі поблизу Керченської протоки, коли російські окупанти вперше відкрито застосували зброю проти українських моряків. Спільна і скоординована відсіч агресії Росії на Донбасі та в Азовському морі – першочергове питання під час моєї розмови з президентом Литви”, – розповів Порошенко.

Петро Порошенко подякував Литві за рішуче засудження акту агресії РФ в Азові, додавши, що вони домовилися не лише засуджувати, а й діяти проти агресії Кремля і вживати відповідних заходів.

“Атака на українських військових моряків вказує на ще одну вагому небезпеку, яку деякі воліють не помічати – будівництво Росією об’єктів у міжнародних водах. І це ще один вагомий аргумент для негайного зупинення будівництва “Північного потоку-2”, – заявив Порошенко.

Президент вкотре закликав Кремль звільнити моряків, повернути судна, розблокувати діяльність українських портів.

Також Петро Порошенко висловив подяку за вагому практичну допомогу Литви у зміцненні обороноздатності України. “А також за допомогу у медичній реабілітації українських військовослужбовців (229 бійців із 2014 року), оздоровленні та навчанні постраждалих школярів та студентів із Донбасу”, – заявив Президент.

За результатами сьогоднішніх переговорів з президентом Литви було підписано низку важливих двосторонніх документів, серед яких Дорожня карта розвитку стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою на 2019-2020 роки.

“Сьогодні Україна та Литва підписали Міжурядову угоду про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції. Цей документ має на меті забезпечити належний захист прав наших громадян, які працюють у Литві, та відповідно литовських громадян в Україні”, – заявив Порошенко.

Раніше повідомлялося, що Литва першою вводить санкції проти Росії через агресію в Азові.

Джерело UATV
дата 07.12.2018
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV