Україна та Естонія співпрацюватимуть у реалізації концепції “Держава у смартфоні”

uatv
12.06.2019
Фото АП

Українська делегація на чолі з радником президента Михайлом Федоровим перебувала в Естонії.

Про це інформує прес-служба АП.

Під час візиту наша делегація хотіла отримати професійну оцінку від естонських колег концепції “Держава у смартфоні” та залучення якісної експертизи у майбутньому.

“Саме Естонія першою у світі запровадила електронну взаємодію реєстрів та ID-картки, провела електронні вибори та досягла показника онлайн-послуг у 99%, надала можливість “електронного громадянства”. Досвід цієї країни справді вражає. Наша мета – застосувати найбільш сучасні та інноваційні технології й підходи для впровадження концепції “Держава у смартфоні”, щоб зробити стрімкий стрибок, пропустивши кілька еволюційних етапів, де це можливо”, – зазначив Федоров.

Під час дводенного візиту українська делегація провела понад 10 зустрічей.

Перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування Олексій Вискуб додав, що активний розвиток системи електронної взаємодії “Трембіта”, яка запрацювала в Україні наприкінці травня, має призвести до повного реінжинірингу всіх неефективних, забюрократизованих процесів у державі.

“В Естонії на базі аналога “Трембіти” – X-Road – побудовано 2 тис. 691 е-взаємодію. Коли в Україні буде принаймні 100 таких взаємодій, кожен громадянин відчує, що послуги стали більш простими та зручними, а держава – прозорою та ефективною”, – сказав Вискуб.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський обговорив з президентом Естонії євроінтеграційні прагнення України.

Джерело UATV
дата 12.06.2019
категорії Технології
поділитися

Топ новин на UA|TV