Україна стане членом НАТО раніше, ніж Євросоюзу, – Кулеба

12.11.2019
Скрін UATV

Україна через 5 років може почати процедуру вступу до НАТО. Це відбудеться після того, як українські оборонні та безпекові відомства будуть реформовані та інтегровані з силами Альянсу.

Про це заявив віцепрем’єрміністр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба в інтерв’ю РБК-Україна, повідомляє UATV.

За словами Кулеби, новий формат співпраці з НАТО допоможе Україні визначити сфери, в які варто направляти допомогу Альянсу.

“Це новий підхід, який підвищує ефективність надання допомоги та використання цієї допомоги. Зокрема, ми хочемо сфокусуватися на Силах спеціальних операцій, Військово-морському флоті й логістиці”, – сказав віцепрем’єрміністр.

Він додав, що Альянс відтепер працюватиме за новою програмою  “один партнер – програма”. Тож український уряд планує вже через 5 років почати процес перемовин щодо вступу до НАТО.

“Політичне рішення про те, що Україна стане членом Альянсу, було прийнято ще в 2008 році. Але наступний етап – початок процедури вступу. Ми за 5 років хочемо виконати наше домашнє завдання, спільно з Альянсом, тому що інтеграція – це двосторонній процес. А через 5 років ми хочемо сісти з ними за стіл і сказати: хлопці, ми готові, тепер ваша черга. Я вважаю, що ми до НАТО вступимо раніше, ніж у ЄС“, – розповів Кулеба.

Раніше він заявляв, що Україна може отримати статус учасника програми розширеного партнерства НАТО.

Джерело UATV
дата 12.11.2019
категорії Україна - НАТО
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV