Україна скличе Радбез ООН, тільки якщо збиття літака МАУ було навмисним, – Данілов

uatv
14.01.2020
Фото Укрінформ-UATV

Якщо буде доведено, що літак Boeing 737 “Міжнародних авіаліній України” збили навмисно, Україна може скликати засідання Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, інформує UATV з посиланням на “Цензор.net“.

“Це розглядається. Але для початку ми маємо з’ясувати – атака на наш літак була умисною чи випадковою? Від цієї оцінки залежить напрям наших дій. У кожного дипломатичного процесу повинна бути своя логіка та послідовність”, – зазначив Данілов.

Він наголосив, що політична стратегія країни має ґрунтуватися на доказах.

“Ще раз підкреслюю: ми поки не бачимо, що Іран свідомо збив український літак. І такого не бачать наші західні партнери”, – заявив секретар РНБО.

Також Данілов додав, що не потрібно покладати великі надії на Раду безпеки ООН, адже в ситуації російською агресію вона вже показала свою невисоку результативність. За словами секретаря РНБО, організація в Радбезі недостатньо ефективна, а рішення, які приймаються на засіданнях – здебільшого консультативні або декларативні. Він нагадав, що Україна уже пройшла цей шлях із катастрофою літака рейсу МН17.

“Україна вже пройшла цей шлях з катастрофою борта МН17, та міжнародна слідча комісія так і не була створена. Дуже багато записано в статуті ООН, на жаль, багато з того доволі тривалий час не виконується. Там фактично вказано, наприклад, що Російська Федерація не мала б анексувати український Крим та частину Донецької та Луганської областей, але вона це робить. Тобто не варто покладатись на те, дієвість чого не є доконаною. Радбез ООН не може нам допомогти з врегулюванням російської агресії, тож занадто багато сподівань не треба покладати”, – зазначив очільник РНБО.

Нагадаємо, Данілов та Квін обговорили розслідування катастрофи літака МАУ в Тегерані.

Джерело Цензор.НЕТ
дата 14.01.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×