“Україна розраховує на підтримку ПАРЄ”: Денісова закликала не послаблювати міжнародний тиск на РФ

Фото АР

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова виступила на Комітеті ПАРЄ з питань рівності та недискримінації на тему “Становище кримських татар”.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Офіс омбудсмена України.

Вона вкотре звернула увагу міжнародної спільноти, що Російська Федерація дискримінує корінне населення Криму.

“Проводиться насильницька паспортизація кримчан – тільки за наявності російського паспорта можна мати соціальні послуги та медичну допомогу, оплатити комунальні, влаштувати дитину в дитячий садок або школу. Ті, хто відмовилися від російського громадянства, відповідно до законів окупанта, вважаються іноземцями та підлягають депортації з конфіскацією житла і земельних ділянок. Близько 5 тисяч цивільних осіб депортовані з Криму. 50 тисяч українських громадян заради збереження життя свого і своїх близьких виїхали з Криму”, – повідомила омбудсмен.

Окрім цього, за її словами, порушується право власності корінного кримськотатарського народу.

“Знесено сотні будинків кримських татар, а земельні ділянки передано будівельним компаніям. З 2021 року РФ розширила перелік територій, де земельні ділянки не можуть бути у власності іноземців. Тож земельну ділянку кожного громадянина України можуть конфіскувати або примусово вилучити”, – зауважила Денісова.

Також вона наголосила на порушенні права на освіту рідною мовою. Близько 3% учнів із-поміж кримських татар у порядку факультативних занять можуть вивчати рідну мову.

Омбудсмен додала, що Україна забезпечила право на освіту і право на свободу пересування громадян, які проживають під окупацією. Урядом України було спрощено порядок в’їзду і виїзду з тимчасово окупованої території у період карантину школярам для проходження ЗНО, а також вступу в українські ЗВО без іспитів. Понад 300 кримчан стали студентами. Але Росія обмежила право громадян України на свободу пересування. Дозволяється тільки один в’їзд-виїзд із Криму.

Також порушується право на свободу думки, совісті, переконань і релігії.

Читайте також: Чорне море перетворилося на російське озеро після окупації Криму, – експерт

Денісова зазначила, що РФ протягом 6 років переслідує за надуманими звинуваченнями громадян України, зокрема кримських татар. Задокументовано випадки насильницького зникнення 43 осіб (39 чоловіків і 4 жінок), із яких 11 досі вважаються такими, що зникли безвісти.

Денісова закликала не зменшувати санкції, не послаблювати міжнародний тиск на РФ, щоб змусити звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України.

“Україна розраховує на підтримку Парламентської Асамблеї Ради Європи в цьому питанні”, – резюмувала Денісова.

Раніше прем’єр Швеції Стефан Левен заявив, що незаконна анексія Криму Росією і її агресія на Донбасі загрожують глобальній безпеці.

Прямой эфир