Україна припинила дію Договору про дружбу із Росією (ВІДЕО)

За відповідний законопроект №0206 проголосувала Верховна Рада

uatv
06.12.2018
Фото Укрінформ-UATV

Парламент ухвалив президентський законопроект №0206 “Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією”, повідомляє UATV.

За закон проголосували 277 народних депутатів. Він встановлює, що дія Договору про дружбу з РФ буде припинена з 1 квітня 2019 року. 

“Наявна агресія РФ спричинила істотні порушення більшості статей Договору, про що Україна систематично наголошує у дипломатичному листуванні з РФ”, – йдеться в пояснювальній записці до закону.

Фото UATV

Припинення дії Договору про дружбу, з огляду на його тривале істотне порушення з боку РФ та відповідно до статті 40 цього Договору, дозволить належним чином та ефективно захистити національні інтереси України у міжнародних відносинах.

Схвалення проекту Закону відповідно до статті 24 Закону України “Про міжнародні договори України” дозволить завершити внутрішньодержавні процедури, необхідні для припинення дії Договору у зв’язку із завершенням чергового десятирічного періоду 31 березня 2019 року.

Також Рада розглянула два альтернативні законопроекти – №0206-1 та №0206-2.

Метою законопроекту №0206-1 є припинення дії  всіх міжнародних договорів України з державою-агресором. Законопроектом встановлюється, що дотримання та виконання міжнародних договорів України з державою-агресором є необов’язковим. “Росія не дотримується договорів, а виконання Україною своїх зобов’язань перед агресором є потуранням його політиці”, – йдеться у пояснювальній записці.

Інший альтернативний закон №0206-2 передбачає вказування точного моменту припинення дії договору, а саме з дня набрання чинності відповідним законом.

Нагадаємо, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було ухвалено 31 травня 1997 року, він набрав чинності 1 квітня 1999 року. Росія неодноразово порушувала його умови, що призвело до загибелі більш ніж 10 тисяч людей. 

Джерело UATV
дата 06.12.2018
категорії Випуски новин, Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV