Україна проведе експертизу для перевірки стану повернутих кораблів, – МЗС

uatv
18.11.2019
Фото АР

В Міністерстві закордонних справ повідомили, що Росія мала віддати захоплені катери одразу після винесення рішення Міжнародним трибуналом з морського права від 25 травня 2019 року. Проте для повернення суден РФ знадобилося майже півроку.

Про це зазначається в коментарі МЗС України щодо повернення Росією трьох українських військово-морських суден, повідомляє UATV.

“Після ретельної перевірки і експертизи стане зрозумілим, в якому стані повернуто українські кораблі, чи було з них вилучено обладнання та документацію”, – наголосили у відомстві.

Також в МЗС нагадали, що 1 квітня цього року, згідно з Конвенцією ООН з морського права, Росії повідомили про спір щодо порушення нею імунітетів трьох військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів.

“Незважаючи на повернення моряків та суден, спір триває, сформовано арбітражний трибунал і вже 21-22 листопада в Гаазі відбудуться перші процесуальні слухання, на яких будуть визначені подальші процедурні питання розгляду справи”, – йдеться в повідомленні.

Українська сторона докладає усіх зусиль, щоб довести Трибуналу, що Росія під час затримання наших моряків і суден порушила Конвенцію ООН з морського права.

Імунітети військових суден є основоположним принципом міжнародного звичаєвого та морського права. Жоден не має права їх порушувати, а в разі порушення винні мають понести повну відповідальність”, – наголосили в міністерстві.

Нагадаємо, в МВС повідомили, що процес повернення українських катерів розпочався.

Читайте такожСуд в Гаазі: 21 листопада відбудуться слухання у справі захоплення українських моряків

Джерело UATV
дата 18.11.2019
категорії Випуски новин, Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×