Україна працюватиме над розширенням санкцій проти осіб, причетних до будівництва Керченську мосту, – МЗС

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із відкриттям мостового переходу

uatv
15.05.2018
Фото Укрінформ-UATV

Україна працюватиме над розширенням національних та міжнародних санкцій щодо фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу через Керченську протоку, повідомила прес-служба МЗС України.

У відомстві наголошують, що такі дії Москви фундаментально суперечать загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права, грубо порушують Конвенцію ООН з морського права 1982 року та двосторонні договірні зобов’язання перед Україною.

“В умовах російської збройної агресії проти України та тимчасової окупації Кримського півострова це фактично є спробою легітимізувати анексію частини суверенної території України”, – йдеться у повідомленні.

У МЗС наголосили, що Україна послідовно працюватиме над розширенням національних та міжнародних санкцій до фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу через Керченську протоку.

Крім того, прем’єр-міністр Володимир Гройсман у коментарі “France-Presse, AFP”, відео якого оприлюднено на його сторінці у Facebook заявив, що відкриття керівництвом Росії Керченського мосту на території України можна розцінювати як пряму загрозу нашим безпековим, економічним та екологічним інтересам.

За його словами, Кремль діє так, ніби безкарність і вседозволеність триватимуть вічно.”НІ! Настане час, і за все доведеться відповісти – в тому числі за цей міст. Зараз ми готуємо відповідь: ми навчилися захищати свої інтереси, зокрема в міжнародних судах. Будемо вживати всіх заходів і доможемося справедливості та верховенства закону”, – запевнив прем’єр-міністр.

Раніше заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що жодна рекламна картинка щодо будівництва Керченського мосту не змінює факту протиправної окупації Криму.

Нагадаємо, що відразу після окупації Криму в 2014 році Росія розпочала незаконне будівництво транспортного переходу через Керченську протоку, яке сполучає півострів з російською Таманню.

Джерело UATV
дата 15.05.2018
категорії Крим
поділитися
Топ новин на UA|TV