Україна повинна вийти з Будапештського меморандуму, – Романенко (ВІДЕО)

uatv
29.10.2020
Фото з сайта apostrophe.ua

Будапештський меморандум, який був підписаний у 1994 році і зобов’язував Україну стати без’ядерною державою, був порушений Росією під час її вторгнення до Криму у 2014 році та подальшої окупації півострова. Тому Україна повинна вийти з цієї домовленості, адже взяті на себе обов’язки повинні виконувати або всі країни-підписанти, або ніхто.

Таку думку висловив заступник начальника Генштабу Збройних сил України (у 2006-2010 роках), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко в ефірі програми “На самом деле: мир” на телеканалі “Дом“.

“Оскільки Будапештський меморандум реалізований і щодо України, неправильно, якщо за певним документом хтось може його виконувати, а хтось – ні. Якщо Будапештський меморандум не виконує більшість країн, окрім України, значить Україна повинна прийти до того, щоб офіційно заявити, що вона виходить із цієї домовленості з усіма наслідками, що випливають як для України, так і світового співтовариства”, – вважає Романенко.

Зазначимо, Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 року президентами України, РФ, США і прем’єром Великої Британії на нараді з безпеки і співробітництва в Європі у Будапешті.

Із його прийняттям Україна, де на той момент був розташований третій за величиною ядерний потенціал серед усіх держав світу, взяла на себе зобов’язання стати без’ядерною державою – і дуже швидко виконала це зобов’язання. Вже за півтора року з країни вивезли останню ядерну боєголовку.

Країни-підписанти зобов’язалися “поважати суверенітет та існуючі кордони України”, “утримуватися від загрози силою або її застосування” і підписувалися під тим, що “жодна їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України”. Усі ці пункти Росія порушила.

Як повідомлялося, за результатами всенародного опитування, яке проводилося 25 жовтня, право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, підтримали 78% опитаних. Були проти – 10%.

Читайте також: Агресією проти України Росія порушила сім міжнародних документів, – ЄС у Радбезі ООН

Джерело UATV
дата 29.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×