Україна повинна дотримуватися нейтралітету в ситуації з виборами у США, – Кравченко (ВІДЕО)

Фото UATV

Україні потрібно максимально дистанціюватися від внутрішніх скандалів у США, які виникають у зв’язку з наближенням там президентських виборів.

Про це в студії телеканалу UATV розповів аналітик відділу проблем зовнішньої політики і міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Валерій Кравченко.

“Єдиною правильною тактикою для України є мовчання і дотримання нейтралітету. Інакше двопартійна підтримка, якою ми зараз пишаємося, може бути просто порушена. США – це санкції проти Росії, санкції за “Північний потік-2”, а також військова допомога Україні”, – зазначає Валерій Кравченко.

Також, на думку експерта, нашій державі найближчим часом не потрібно мати великих очікувань щодо американської сторони, зокрема, від Білого дому, адже президент США зараз більше сконцентрований на внутрішній політиці.

У середу, 25 вересня, планується зустріч президентів США й України. Тим не менш, в української влади має бути розуміння, що інтереси Сполучених Штатів Америки – це не завжди інтереси тільки Дональда Трампа, відзначає аналітик.

“Ми повинні розуміти, що крім Трампа – важливої особи, в Америці безумовно є інші інститути, які діють автономно. Це у нас іде персоніфікація політики з роллю лідера, і довіра до інститутів – парламенту, наприклад, дуже залежить від довіри до конкретних персоналій”, – говорить гість студії.

Щоби зміцнити свої відносини з іншими країнами, зокрема й зі США, наша держава повинна показувати свою корисність, відзначає аналітик.

“Справді, ми ж стоїмо на сторожі західної цивілізації, вільного світу. Ось у цьому й полягає наша роль. І якщо ми це правильно донесемо, покажемо, я думаю, що все буде добре”, – додає Валерій Кравченко.

Нагадаємо, Володимир Зеленський зараз перебуваєу Сполучених Штатах із робочим візитом для участі в Генеральній асамблеї ООН. Під час зустрічі глави української держави з президентом США Дональдом Трампом, яку заплановано на 25 вересня, лідери обговорюватимуть реформи, газову диверсифікацію і боротьбу з корупцією.

Прямий ефір