Україна планує втілити план дій BEPS проти ухилення від податків, – Людмила Паламар (ВІДЕО)

Скрін з відео

Півроку тому український парламент прийняв дуже важливий документ – Міжнародну конвенцію щодо імплементації заходів для запобігання виведення прибутку з-під оподаткування (MLI). Міжнародне співтовариство розробило план дій BEPS – набір міжнародних податкових правил, спрямованих на зміцнення податкової бази. До рамкової угоди з BEPS наша держава приєдналася з 1 січня 2017 року, а підготовка до її впровадження тривала більше двох років.

Що передбачає цей план дій, і коли розпочнеться його реалізація, розповіла на майданчику UATV в Торонто очільниця відділу міжнародного оподаткування Міністерства фінансів України Людмила Паламар.

“Яка була причина для впровадження документа MLI? Є багато випадків, коли компанії не хочуть платити податки, намагаються перевести свій капітал в юрисдикцію країн з низькими податками або в юрисдикцію взагалі без оподаткування, яка називається офшорною. З цією проблемою стикається не тільки Україна, але й країни всього світу. Тому міжнародне співтовариство вирішило розробити план дій BEPS, базовий план з ерозії та зміни прибутку. Він дозволяє усунути прогалини, які дають можливість штучно перемістити прибуток в юрисдикцію країн з низьким або нульовим оподаткуванням”, – розповідає чиновниця.

Уряд і Міністерство фінансів України розробляли план дій BEPS спільно з країнами G20, відзначає гостя студії. Деякі аспекти українського законодавства не дозволили швидко застосувати такі міжнародні норми в нашій країні. Але база, яка вже є в Україні, дозволяє запровадити цей стандарт.

“У нас більше 70 угод про уникнення подвійного оподаткування, і MLI змінить всі ці угоди одночасно. Таким чином, ми можемо заощадити час і ресурси, не ведучи переговори з кожною країною, тому що MLI надасть можливість змінити всі ці 70 конвенцій”, – відзначає Людмила Паламар.

У плані дій BEPS прописано низку важливих положень. Перше з них – про протидію споживанням. Це, по суті, цільовий тест, який дозволяє визначити мету транзакції. Друге положення стосується врегулювання суперечок.

“Якщо є спір між податковими органами двох країн, наприклад, про неправильне застосування Договору про уникнення подвійного оподаткування, тоді є можливість обговорити ці суперечки між податковими, щоб прийти до вирішення конфлікту”, – зазначає очільниця відділу міжнародного оподаткування Мінфіну.

Україна зможе приступити до реалізації плану дій BEPS вже з листопада 2019 року. Підготовка до цього в нашій країні вже закінчена.

“Ми завершили всі внутрішні урядові процедури, необхідні для набрання чинності цього документа, і передали пакет обов’язкових документів до секретаріату OECD (Організація економічного співробітництва та розвитку – ред.). Ми очікуємо якнайшвидшого набуття ним чинності – з 1 листопада 2019 року“, – підкреслила Людмила Паламар.

Нагадаємо, в Мінфіні розповіли про переваги створення Державної податкової служби.

Прямий ефір