Україна планує модернізувати пункти пропуску на кордоні з ЄС та збільшити їхню кількість, – Стефанішина

uatv
31.07.2020
Фото Укрінформ

Для того, щоб розблокувати участь України у найбільших регіональних програмах ЄС, треба переглянути роботу проблемних пунктів пропуску на кордоні.

Про це заявила Ольга Стефанішина, віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, пише Євроінтеграційний портал.

“Ми формуємо план роботи по кожному з пунктів пропуску. Це дасть сигнал, що ми налаштовані на співпрацю, та відкриє доступ до можливостей найбільших регіональних програм Європейського Союзу – Дунайської та Карпатської стратегій, – наголосила віцепрем’єрка. – Вони дозволять розвивати регіональну співпрацю загалом з ЄС і, зокрема, з країнами Карпатського та Дунайського регіону. Щойно ми запустимо роботу на цих проблемних пунктах пропуску, то розблокуємо свою участь у значно ширших проєктах”.

На думку Ольги Стефанішиної, пунктів пропуску має стати більше, щоб людям було комфортніше перетинати кордон.

За її словами, нині обговорюються 10 пріоритетних пунктів уздовж кордону з Євросоюзом, де існують спільні програми з країнами-сусідами.

Читайте також: Євросоюз виділяє Україні €11,5 млн на реформу державного управління

Крім того, Ольга Стефанішина звернула увагу на необхідність спільного прикордонно-митного контролю.

“Це коли українські та, наприклад, словацькі прикордонники проводять спільний прикордонний митний контроль і не потрібно проходити повторну перевірку на кожній стороні, – пояснила вона. – Усе це допоможе спростити процедури, зменшити черги та збільшити пропускну спроможність кордону зі збереженням безпеки”.

Нагадаємо, Стефанішина озвучила плани щодо жовтневого саміту з ЄС.

Джерело UATV
дата 31.07.2020
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×