Україна після 17-річної перерви відновлює дослідження Світового океану

Сьогодні група наших вчених вирушає в дослідницьку експедицію до берегів Антарктиди

uatv
13.11.2018
Фото з сайта uac.gov.ua

13 листопада вісім українських дослідників вирушають в експедицію з вивчення стану Південного океану. До команди увійшли науковці Національного антарктичного наукового центру МОН України, наукового центру екології моря та Інституту геофізики НАНУ.

Про це інформує прес-служба МОН.

“Уперше з 2001 року Україна бере участь у подібних дослідженнях. І це, звичайно, визнання як високого наукового потенціалу нашої країни, так і активної міжнародної позиції держави у питаннях збереження вразливої екосистеми Антарктиди”, – наголосив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий, який  очолює експедицію.

У Кейптауні дослідники сядуть на український риболовно-крилевий траулер і вирушать Південним океаном до берегів Антарктиди. Вчені працюватимуть на кораблі протягом місяця. Одна дослідниця лишиться на судні на весь період, доки вода Південного океану буде вільна від криги.

Одна з головних цілей нашої наукової команди – дослідження запасів антарктичного криля. Криль – це основа харчового ланцюгу Океану, яким живляться вусаті кити, тюлені-крабоїди, пінгвіни тощо. Наразі Україна є однією з 6 країн (разом із Великою Британією, Китаєм, Кореєю, Норвегією та Чилі), які не тільки ведуть промисловий вилов криля, а й досліджують його запаси. Також під час експедиції уперше розпочнеться збір даних про стан вод в океані завдяки надсучасному комплексу приладів Ferrybox, який автоматично відбиратиме проби води  та визначатиме 14 хімічних та біологічних показників. Науковці, крім того, планують відібрати зразки “екологічного ДНК” для розробки комплексного “портрету екосистеми” – переліку всіх мешканців океану від мікроорганізмів до китів.

Нагадаємо, в Еквадорі дослідники відкрили новий вид колібрі. 

Джерело UATV
дата 13.11.2018
категорії Наука
поділитися

Топ новин на UA|TV