Україна отримала від РФ 3,5 млн євро компенсації за неякісну нафту

uatv
16.09.2019
Фото Укрінформ-UATV

З травня по вересень 2019 року АТ “Укртранснафта” отримало 3,5 млн євро від російського ПАТ “Транснефть” за потрапляння до української ділянки нафтопроводу “Дружба” забрудненої нафти.

Про це повідомляє пресслужба “Укртранснафти”, інформує UATV.

У відомстві зазначили, що ця сума неостаточна, оскільки “Транснефть” продовжує резервувати потужності “Укртранснафти”.

Як пояснили в “Укртранснафті”, розмір платежів визначається у межах чинних договірних відносин і залежить від залишку обсягів неякісної російської нафти в нафтотранспортній системі України станом на перше число кожного місяця, під які російська нафтотранспортнакомпанія резервує потужності “Укртранснафти”.

“Наразі “Укртранснафта” поступово надолужує недопрокачані об’єми, спричинені призупинкою роботи нафтопроводу “Дружба” у квітні-травні. У серпні “Укртранснафта” забезпечила транзит навіть більших обсягів нафти, ніж планувалось на початку місяця, наростивши об’єми транспортування нафти до ЄС у порівнянні з липнем 2019 року на 33,5%”, – повідомили у компанії.

Нагадаємо, що у квітні Україна призупинила транзит неякісної російської нафти до Європи. Транзит російської нафти нафтопроводом “Дружба” через Україну в бік ЄС поновлювався 20 травня, однак знову був тимчасово припинений.

Зазначається, що з моменту відновлення транзиту “Укртранснафта” не зафіксувала повторних випадків надходження нафти із завищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтогону “Дружба”.

Джерело UATV
дата 16.09.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV