Україна отримала статус учасниці “Партнерства Біарріц” (ФОТО)

uatv
12.09.2020
Фото ОП

Україна отримала офіційний статус учасниці “Партнерства Біарріц” – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Офіс президента.

Як зазначається, приєднання нашої країни до проєкту було започатковане першою леді у грудні минулого року. Кабінет міністрів України шляхом голосування підтримав у травні. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба скерував відповідний лист уряду до Міністерства Європи та закордонних справ Французької Республіки із заявою щодо участі України у проєкті на постійній основі.

Офіційний лист-відповідь міністра Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Іва Ле Дріана вручив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен на урочистій зустрічі з нагоди офіційного приєднання України до міжнародного “Партнерства Біарріц”, у якій взяли участь дружина президента Олена Зеленська, прем’єрміністр Денис Шмигаль, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, віцепрем’єрміністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, посли країн G7 та Швеції, а також представники міжнародних організацій.

“Мене тішить думка, що наші країни об’єднають свої зусилля заради рівності між жінками та чоловіками, знайшовши в цій тематиці, яка є одним із ключових пріоритетів у міжнародній діяльності Франції, ще одну нагоду для розвитку співпраці. Нові зобов’язання, які було взято українським урядом на законодавчому та нормативному рівнях у межах “Партнерства Біарріц”, – зокрема ті, що стосуються надання відпустки для догляду за дитиною як матері, так і батьку, або ж впровадження законодавства щодо боротьби з проявами насильства домашнього, сексистського чи сексуального характеру, – є потужними кроками, що несуть конкретні зміни”, – зазначено в листі міністра Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Іва Ле Дріана.

Читайте також: Україна готова бути основним партнером НАТО у Чорному морі, – Стефанішина

Перша леді наголосила, що це важливий крок для України на шляху до встановлення рівності в широкому сенсі – незалежно від статі, віку, культурних, фізичних або ментальних відмінностей.

“Досвід і підтримка країн – учасниць та експертиза, зібрана в межах “Партнерства Біарріц”, безумовно, стануть величезною допомогою в роботі над створенням рівних можливостей для всіх українців”, – сказала вона.

У межах партнерства Україна як повноправна учасниця бере на себе зобов’язання у п’яти сферах. Це розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

“Партнерство Біарріц” було започатковане лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріці (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням президента Французької Республіки Еммануеля Макрона. Мета ініціативи – посилити відповідальність та консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності”, – зазначили в Офісі президента.

Раніше Україна стала учасницею Групи друзів жінок, миру й безпеки в ООН.

Джерело UATV
дата 12.09.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×