Україна не постачатиме воду для розвитку військово-промислового комплексу РФ в окупованому Криму, – Джапарова

uatv
21.10.2020
Фото Укрінформ

У Херсоні 21 жовтня відбулася міжнародна конференція “Проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації”. В онлайнвиступі перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова наголосила на повній відповідальності РФ як держави-окупанта за водопостачання на півострові відповідно до міжнародного гуманітарного права. 

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

Джапарова зазначила, що Росія штучно політизує питання води, перекладаючи свою відповідальність на Україну.

“Україна не перекривала жодних природних водотоків чи річок, через які вода потрапляє в Крим, лише призупинила ту штучну водну преференцію, яку колись надавала для прискореного розвитку економіки та сільського господарства півострова. Це ціна окупації, яка лише буде зростати, та, напевно, те, про що Росія мала думати, перш ніж наважуватись на злочин окупації української території”, –  наголосила вона. 

За словами чиновниці, підвищений попит на воду в Криму пояснюється неправомірними діями РФ, яка мілітаризує півострів та штучно змінює  демографічний склад його населення, порушуючи норми міжнародного права.

Читайте такожЧорне море перетворилось на російське озеро після окупації Криму, – експерт

“Україна не буде задовольняти потреби російського військово-промислового комплексу у водних ресурсах. Власні водні ресурси Криму здатні забезпечити потреби населення півострова у воді навіть у найбільш посушливі роки”, – наголосила Джапарова.

Перша заступниця міністра закордонних справ також відзначила, що у своїх закидах у бік України Росія апелює до захисту прав людини. Водночас всесвітньо відомим фактом є те, що РФ грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права та права людини на тимчасово окупованому півострові, що відображено у відповідних щорічних резолюціях ГА ООН, а також у спеціальних доповідях Генерального секретаря ООН щодо ситуації з правами людини в АРК та м. Севастопіль.

Раніше повідомлялося, що Польща зацікавлена у взаємодії з Україною в межах міжнародної платформи з деокупації Автономної Республіки Крим.

Джерело UATV
дата21.10.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×