Україна не може організувати чесні вибори на окупованому Донбасі, – Разумков

uatv
23.09.2020
Фото Укрінформ

Україна не має можливості організувати виборчий процес на окупованих територіях.

Про це розповів голова Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв’ю одному з українських телеканалів, інформує пресслужба парламенту.

“Ми не можемо провести вибори зараз, оскільки це сукупність багатьох аспектів: і вільний доступ, і свобода слова, і можливість обирати та бути обраним, і можливість агітувати. Вибори – завжди демократичний процес, а не призначення тих чи інших людей на виборні посади”, – сказав Разумков.

За його словами, парламент має оголосити вибори не пізніше ніж за 90 днів до їх проведення. Тому внесення змін до постанови зараз може поставити під сумнів легітимність проведення місцевих виборів.

Спікер парламенту вважає, що відсутність можливості для проведення виборів на окупованих територіях не впливає на Мінський процес.

“Як тільки Верховна Рада матиме законні підстави, вона обов’язково проголосує за відповідну постанову, і вибори відбудуться. Якщо говорити про пункти Мінських домовленостей, то, на жаль, поки що не виконані перші вісім пунктів, які передують дев’ятому, який і стосується проведення виборів”, – запевнив Дмитро Разумков.

Він додав, що таку позицію підтримують і в Офісі президента.

“Я дуже радий, що й Офіс, і його керівник підтримують Верховну Раду в тому, що наразі неможливо провести чесні вибори на тимчасово окупованих територіях. Це демонструє єдність навколо важливих питань національної безпеки і демократичних виборів”, – підсумував голова ВР.

Читайте також: Шлях до миру в ОРДЛО лежить через вибори на підконтрольній Україні території, – нардеп Качура (ВІДЕО).

Раніше керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що вибори на Донбасі можливі лише після деокупації.

Джерело UATV
дата 23.09.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×