Україна надіслала РФ ноту через поїздку в окупований Крим голови Держдуми

uatv
25.05.2019
Фото UATV

Міністерство закордонних справ України надіслало зовнішньополітичному відомству Росії ноту протесту через поїздку до незаконно анексованого Криму голови Держдуми Росії В’ячеслава Володіна, яка не була узгоджена з Україною.

Про це йдеться в офіційній заяві МЗС України, розміщеній на сайті відомства.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із черговим неузгодженим з Україною візитом 24 травня 2019 року голови Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації В. Володіна до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь“, – зазначається у тексті заяви.

Цей та усі попередні візити російських посадовців до окупованого Криму Україна вважає грубим порушенням російською стороною державного суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Зазначається, що таким чином РФ нехтує загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, у тому числі Статутом ООН, резолюціями Генеральної асамблеї ООН, зобов’язаннями РФ за двосторонніми та багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна та Росія.

“МЗС України вчергове заявляє, що жодні вояжі російських посадовців до Криму не змінять закріплений у Конституції України та міжнародно визнаний статус Автономної Республіки Крим і м. Севастополь як частини території України. У зв’язку з черговим міжнародним протиправним діянням російської сторони до МЗС РФ надіслано ноту протесту“, – додали у міністерстві.

Нагадаємо, ЄСПЛ засідатиме у справі України проти РФ щодо Криму у вересні.

Джерело UATV
дата 25.05.2019
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×