Україна – на 8 місці в світі за привабливістю інвестицій в альтернативну енергетику

uatv
28.11.2019
Фото enegrydata.info

Україна зробила неймовірне – піднялася відразу на 55 позицій в рейтингу привабливості країн, що розвиваються, з позиції інвестицій у відновлювану енергетику в 2019 році. Про це йдеться в щорічному звіті Climatescope 2019, підготовленому дослідницькою агенцією Bloomberg New Energy Finance.

У торішньому звіті наша країна займала скромну 63 сходинку, а в 2019 році піднялася відразу на 8 місце. Верхні рядки рейтингу традиційно поділили найбільші економіки країн, що розвиваються, такі як Індія, Чилі, Бразилія, Китай, Аргентина. До них приєдналися Йорданія та Кенія.

Аналітичний центр стверджує, що причиною зростання стали реформи енергетичного сектора, привабливі “зелені” тарифи та податкові ставки.

У 2018 році європейські країни, що не входять в ЄС, встановили рекорд із залучених інвестицій в чисту енергію в розмірі 2,2 мільярда доларів. Сума за 2018 рік становить понад чверть від загального обсягу інвестицій в регіон за останнє десятиліття.

Зростання відбулося в основному через величезний стрибок інвестиційних потоків в Україну, який у 2018 році становив 801 мільйон доларів, тоді як у 2017 році – 46 млн доларів. При цьому зберігається високий потенціал зростання обсягу інвестицій, оскільки за останнє десятиліття країни Європи, що не входять до Євросоюзу, отримали всього 6% від загального капіталу чистої енергії, вкладеного в ринки, що розвиваються.

В цілому, за даними Bloomberg New Energy Finance, в 2018 році в країнах з економікою, що розвивається, було встановлено 107 ГВт відновлювальних джерел енергії. Серед них сонячна енергія посіла перше місце з 66 ГВт, введених в експлуатацію в 2018 році. На другому місці – вітроенергетика з 29 ГВт. Сумарна потужність малих гідроелектростанцій, біомаси та геотермальних джерел становить 12ГВт.

“Серед європейських країн Україна – найбільш привабливий ринок. Я радий, що існують рейтинги, де ми займаємо лідируючі позиції. Це результат цілого ряду чинників – як об’єктивних, так і суб’єктивних.

Високий “зелений” тариф, пізній перехід до конкурентного ціноутворення на аукціонах, макроекономічна стабільність в 2017-2019 роках, просте та зрозуміле законодавство, де практично немає місця корупції – ось причини такого стрімкого злету галузі.

“Думаю, це максимум, на який сьогодні здатна Україна, показники в 2020 році будуть значно скромніше, і це пов’язано з рядом обмежувальних заходів з боку уряду по відношенню до цієї галузі. Перехід на аукціони, введення відповідальності на “небаланси” і можливе загострення проблеми з дефіцитом ДП “Гарантований покупець” істотно відкоригують позиціонування України як перспективного ринку в категорії emerging markets”, – прокоментував результати рейтингу керуючий партнер компанії в сфері відновлюваної енергетики UDP Renewables Сергій Євтушенко.

У 2019 UDP Renewables запустила 4 нових енергетичних об’єкти загальною потужністю 61 МВт.

Джерело UATV
дата 28.11.2019
категорії Новини партнерів
поділитися

Топ новин на UA|TV