Україна може отримати статус учасника програми розширеного партнерства НАТО, – Кулеба (ВІДЕО)

Фото UATV

Cьогодні, 1 листопада, відбувся спільний брифінг віцепрем’єрміністра Дмитра Кулеби, очільника МЗС Вадима Пристайка та міністра оборони Андрія Загороднюка щодо підсумків візиту Північноатлантичної ради до України.

Про це повідомляє UATV

Дмитро Кулеба назвав цей візит унікальним.

“Вся Північноатлантична рада детально ознайомилася з безпековою ситуацією в Чорному морі, – зазначив Кулеба. – У Києві відбулось засідання Комісії Україна – НАТО. Візит засвідчив головне: і Україна, і Північноатлантичний альянс готові до поглиблення співпраці”.

Віцепрем’єрміністр зупинив увагу на трьох ключових аспектах візиту.

По-перше, “Україна офіційно звернулася до Альянсу з проханням перейти на новий рівень співпраці та надати їй статус учасника програми розширеного партнерства”.

За словами Кулеби, насамперед, ця програма передбачає розширення практичної взаємодії між Україною та НАТО.

Також це розширений діалог у галузі розвитку. 

“Для нас надзвичайно важливо поглибити співпрацю у напрямку обміну розвідданими. Це також питання зміцнення довіри”, – наголосив політик.

Крім того, статус розширеного партнерства дозволяє обіймати посади в штабквартирі НАТО або в командній структурі Альянсу.

Другий важливий момент, на якому зупинився Дмитро Кулеба, це ухвалення річної національної програми під егідою комісії “Україна – НАТО” на 2020 рік. За його словами, вона буде представлена у Брюсселі на початку грудня. 

“Це документ нової якості, він був повністю підготований за методологією, яка використовується в Альянсі”, – уточнив віцепрем’єрміністр.

І третій аспект, не менш важливий, на який звернув увагу Кулеба, це масштабні 4-денні навчання в Чорному морі, які мають відбутися вже наступного року. Вони мають на меті відпрацювання елементів стійкості держави перед гібридними загрозами.

Як вже повідомлялося, НАТО надав Україні понад 40 млн євро на оборону та реабілітацію військових.

Нагадаємо, детально про важливість візиту делегації НАТО для нашої держави журналістам UATV розповів Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень.

Прямий ефір