Україна може конкурувати з Іспанією, Італією та Португалією у виробництві взуття, – Філ Цвібел

uatv
16.07.2019
Скрін з відео

Більшість українських заводів, які виготовляють взуття, добре обладнані, мають комфортні умови праці і випускають якісну продукцію. Тому нашій державі за 18 місяців, упродовж яких діє Угода про вільну торгівлю з Канадою, вдалося налагодити експортні поставки взуття в цю країну.

Про це розповів на майданчику UATV в Торонто президент компанії “Free Trade Shoes” Філ Цвібел.

З моменту підписання Угоди про зону вільної торгівлі Україна отримала можливість експортувати в Канаду цілий ряд товарів без податків, зокрема і взуття.

“В цілому, більшість українських заводів (по виготовленню взуття – ред.) Дуже добре обладнані, організовані і мають комфортні умови праці. Так що немає ніяких причин того, чому вони не можуть експортуватися в Канаду. Завдання більшості експортерів полягає в тому, щоб зробити продукт відповідним для конкретного ринку. Не найдешевший, а найкращий продукт. Вивчити ринок, ціни та конкурентів, і вирішити, де ви хочете бути в рівнянні цін. У нас були дійсно досить хороші успіхи в перші 18 місяців дії Угоди про вільну торгівлю та моєї роботи з українськими взуттєвими фабриками”, – розповів Філ Цвібел.

Канадський ринок переповнений взуттям з різних країн – держава імпортує близько 98% такої продукції. Але головною особливістю ринку є те, що уряд Канади зосереджений на співпраці з малими та середніми підприємствами (МСП).

“Це державна політика – не допомагати людям, які можуть допомогти собі самі. Тому малі та середні підприємства – це те, на чому зараз зосереджений уряд. Адже вони маленькі та гнучкі, і можуть працювати швидше, ніж гігантська фабрика, у якої є замовлення на місяці вперед. Тому у невеликих компаній є багато переваг”, – зазначає президент “Free Trade Shoes”.

Зараз в західних країнах заводське виробництво в цілому розпадається. У Канаді та США майже не залишилося взуттєвих фабрик, а великі компанії відкривають невеликі заводи в вищезазначених країнах, а також в Німеччині, щоб скористатися перевагами швидкості у виробництві.

“Таким чином, щоб перейти від невеликої місцевої української фабрики до світового постачальника, підприємства мають спеціалізуватися на окремих продуктах. Вони повинні зосередитися на високій якості, швидкості та екологічності, тому що зі старими методами виготовлення продукції вони закриються”, – говорить Філ Цвібел.

Зараз канадська сторона допомагає українським заводам, щоб вони змогли в найближчому майбутньому конкурувати у виробництві взуття з Іспанією, Італією та Португалією, а не з Китаєм, Індонезією та В’єтнамом, зазначає гість студії.

Нагадаємо, Україна запропонувала Канаді розширити дію Угоди про вільну торгівлю.

Джерело UATV
дата 16.07.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV