Україна і Норвегія обговорили протидію COVID-19 та збереження антиросійських санкцій

uatv
04.04.2020
Фото з сайта glavcom.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з очільницею МЗС Норвегії Іне Еріксен Сьорейде.

Про це повідомляє пресслужба українського зовнішньополітичного відомства, інформує UATV.

Вони обговорили, зокрема, боротьбу із поширенням коронавірусу, протидію спробам Російської Федерації послабити санкції, а також важливе місце України на порядку денному НАТО.

“Час мобілізувати всі ресурси. Я сподіваюся, що світ зможе за кілька місяців подолати пандемію. Втім, реалістично розумію, що треба готуватися до її наслідків для економік і суспільств, які можуть бути гіршими за вірус як такий”, – наголосив Дмитро Кулеба.

Він подякував за те, що Норвегія внесла 14,5 млн. євро до кризового фонду ООН для протидії коронавірусу. Кошти з цього фонду спрямовуються також і на підтримку України.

Міністр закордонних справ Норвегії наголосила, що її країна виявила додаткову підтримку нашій державі під час зустрічі очільників МЗС країн НАТО, яка відбулася вчора, 3 квітня. Також вона запевнила, що Україна залишається високо на порядку денному Північноатлантичного альянсу.

Сторони обговорили також протидію спробам РФ підірвати санкції під прикриттям пандемії COVID-19.

“Міністерка Сьорейде запевнила Дмитра Кулебу, що санкційний тиск на РФ буде зберігатися до повного виконання нею Мінських домовленостей. Вона підтвердила незмінність позиції Осло щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України, європейських та євроатлантичних прагнень нашої держави”, – зазначає пресслужба МЗС України.

Також Кулеба попросив колегу сприяти захисту українців, які залишаються в Норвегії в умовах пандемії коронавірусу.

Нагадаємо, раніше Україна, Чорногорія, Албанія та Норвегія приєдналися до санкцій ЄС проти Росії.

Джерело UATV
дата 04.04.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×