Україна і Фінляндія нарощуватимуть співпрацю у військовій сфері, – Зеленський (ВІДЕО)

uatv
12.09.2019
Скрін із відео

Сьогодні, 12 вересня, відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та президента Фінляндії Саулі Нііністьо.

Про це повідомляє UATV.

“Це наша перша особиста зустріч з президентом і я дуже задоволений її результатом. Ми домовилися активізувати українсько-фінляндську економічну співпрацю, особливо в інвестиційній сфері. З нашого боку – прозорі правила гри та захист інвесторів, з вашого – приріст фінляндських інвестицій”, – сказав президент, звертаючись до 
Нііністьо.

Глава держави зазначив, що для України цікавий досвід Фінляндії у сфері енергоефективності.

“Відзначу провідну роль Фінляндії у реалізації програми співпраці у сфері освіти. Завдяки їй Україна отримує передовий фінляндський досвід у створенні сучасної системи шкільної освіти. Я привернув увагу президента до питання “Північного потоку-2″. Наголосив, що цей проект є загрозою для всієї Європи”, – сказав Зеленський.

Президенти домовилися нарощувати військову співпрацю і розвивати діалог між оборонними відомствами.  

Зеленський також ознайомив президента Фінляндії з безпековою ситуацією на Донбасі. Сторони обмінялися думками щодо подальших кроків задля припинення війни. Глава держави наголосив, що важливо, що наші партнери дотримуються непохитної позиції щодо збереження санкційного режиму проти РФ до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

“Сьогодні наші сторони підписали важливий документ – угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом. Це створює нові можливості для співпраці безпекових органів, зокрема у контексті протидії гібридним загрозам із боку РФ”, – додав Зеленський.

Водночас президент Фінляндії запевнив президента України у підтримці.

“Я приїхав сюди, або привітати від імені народу Фінляндії, ми вас підтримуємо. Я мав нагоду вже запросити пана президента відвідати нашу країну, хочеться на це розраховувати”, – сказав 
Нііністьо.

Президент нагадав, що в України та Фінляндії багато спільного, країни співпрацюють у сфері освіти, енергетики.

Також сторони обговорили запуск в Україні земельної реформи.

Нагадаємо, 13 вересня відбудеться зустріч Володимира Зеленського з президентом Естонії Керсті Кальюлайд, яка відвідає Україну з робочим візитом.

Також повідомлялося, що президент 23 вересня відвідає Сполучені Штати, де візьме участь в Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

Джерело UATV
дата 12.09.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV