Україна домовилася з НАТО про посилення військової присутності у Чорноморському регіоні

uatv
09.07.2020
Фото Укрінформ

Міністр оборони Андрій Таран провів телефонну розмову з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом з нагоди 23-ї річниці Хартії про особливе партнерство між Альянсом та Україною.

Про це інформує пресслужба Міноборони.

Таран наголосив на незворотності стратегічного курсу держави щодо набуття повноправного членства в НАТО. Він подякував за рішення Північноатлантичної ради про визнання України партнером з розширеними можливостями (Enhanced Opportunity Partner – EOP).

Очільник Міноборони переконаний, що новий статус України розширить можливість для діалогу та взаємовигідної співпраці з союзниками.

Йдеться про обмін інформацією, нові посади для військовослужбовців ЗСУ у штабах військової командної структури Альянсу, більш широкий доступ до програм взаємосумісності та навчань.

Очільник оборонного відомства висловився за поновлення регулярних засідань Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів.

Сторони обговорили ситуацію на сході України та в акваторії Чорного моря. Співрозмовники погодилися, що ситуація з безпекою у Чорному морі продовжує погіршуватися у зв’язку з тим, що Росія нарощує свою військову присутність та змінює баланс сил.

Таран та Столтенберг погодились посилити присутність сил і засобів у Чорноморському регіоні шляхом збільшення патрулювання у повітрі та присутності кораблів Військово-морських сил країн-членів Альянсу.

Міністр оборони запросив держави-члени НАТО приєднатися до національних стратегічних навчань, які заплановані на півдні України восени цього року.

Андрій Таран на завершення запросив генсека НАТО відвідати Україну з офіційним візитом.

Читайте також: Росія не зрадіє передислокації військ НАТО в Польщу, – Марк Войджер (ВІДЕО)

Раніше Україна звернулася до ЄС і НАТО за допомогою у подоланні наслідків повеней.

Джерело UATV
дата09.07.2020
категорії Україна - НАТО
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×