Звільнити засудженого в Криму Ширінга вимагає МЗС України (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Скасувати незаконне рішення і негайно звільнити українця Костянтина Ширінга, а також усіх незаконно утримуваних українських громадян в окупованому Криму вимагає Міністерство закордонних справ України.

Про це повідомляє UA з посиланням на “Дом“.

МЗС висловило протест проти незаконного рішення так званого “Верховного суду Криму”, який засудив Ширінга на 12 років позбавлення волі.

“Розглядаємо цю справу як політично вмотивовану. Крім того, вона є черговим прикладом зловживання Росією примусовим нав’язуванням громадянства РФ населенню тимчасово окупованого Криму. Вимагаємо від Російської Федерації скасувати рішення “суду” і негайного звільнити громадянина України Костянтина Ширінга, а також усіх незаконно утримуваних нею українських громадян”, – йдеться у заяві українського відомства.

У МЗС України також закликали міжнародну спільноту засудити політичні репресії у тимчасово окупованому Криму, посилити тиск на Росію, а також протидіяти порушенням прав людини й міжнародного гуманітарного права на півострові.

Нагадаємо, Україна засуджує проведення Російською Федерацією всеросійського перепису населення на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Читайте також: Тема Криму у світі: засудження дій Росії та підтримка зусиль України

Прямий ефір