Звільнення всіх окупованих Росією земель є лише питанням часу, — звернення Зеленського за підсумками 226 дня війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Реальне звільнення всіх земель, що колись були захоплені й перебувають нині під контролем Росії,— лише питання часу. Про це сьогодні, 7 жовтня, у своєму зверненні за підсумками 226 дня війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Сьогодні ухвалено важливе рішення. Справедливе. Юридично бездоганне. Історичне. Україна підтвердила свою повагу до суверенітету й територіальної цілісності Японії, включно з її Північними територіями, які поки що перебувають під російською окупацією. Сьогодні я підписав відповідний указ. Є відповідна заява Верховної Ради України. І ми закликаємо всіх у світі ухвалити аналогічні рішення. Росія не має жодного права на ці території. Всі у світі це добре знають. І треба нарешті діяти”, — сказав Володимир Зеленський.

Лідер України заявив, що від російської окупації мають бути звільнені всі землі, які окупанти намагаються залишити за собою. Лише так можна повернути повну силу міжнародному праву.

“Статут ООН і весь комплекс договорів і конвенцій, на яких базується міжнародний правопорядок, працюватимуть лише тоді, коли окупанти програватимуть, а народи світу будуть захищені від будь-яких окупацій. Цією війною проти України, проти міжнародного правопорядку, проти наших людей Росія поставила себе в умови, коли це тепер лише питання часу – реальне звільнення всього, що колись було захоплено й перебуває нині під контролем Кремля. Росія на своєму прикладі покаже всім потенційним агресорам світу, що загарбницька терористична війна в наш час – це шлях до послаблення та неминучої руйнації того, хто починає таку війну”, — зазначив президент України

Володимир Зеленський впевнений, що для дійсно довгострокового миру країна-агресор повинна програти й нічого не має залишитися загарбникам.

Він повідомив, що лише протягом цього тижня українські воїни звільнили від російських окупантів 776 квадратних кілометрів території на сході держави та 29 населених пунктів, зокрема шість — на Луганщині. Усього за час від початку цієї наступальної операції вже звільнено 2434 квадратні кілометри української землі і 96 населених пунктів.

“Хороші результати є й на півдні України за цей тиждень – щодня звільняємо і там нашу землю і наших людей від псевдореферендуму.  Обовʼязково дійдемо й до земель, які були окуповані Росією раніше. Дякую всім нашим захисникам і захисницям, які це забезпечують!” — наголосив глава Української держави.

Президент повідомив, що за 225 днів уже 29 887 українських воїнів відзначені державними нагородами. 178 воїнів удостоєні звання Героя України.

“Такий масштаб мужності та героїзму наших бійців однозначно свідчить на користь того, що Україну не зупинити. І кожен з російських ударів, усі прояви російського терору – проти Запоріжжя, проти Харкова, проти Миколаєва, проти Донбасу та всіх інших наших територій – тільки доводять, що звільнення всієї нашої землі – це єдиний фундамент миру й безпеки для всіх українців”, — заявив Володимир Зеленський.

Сьогодні лідер України взяв участь у засіданні Європейської ради, під час якого подякував партнерам за восьмий санкційний пакет проти Росії і за всю підтримку для України, яка вже надається.

Володимир Зеленский анонсував важливі події, заплановані на наступний тиждень, як в Україні, так і на міжнародному рівні.

“Буде сильний тиждень для нашої держави, буде сильний тиждень для нашої оборони”, — зазначив він.

Читайте також: Світ на боці України: партнери Києва збільшують обсяги допомоги (ВІДЕО)

Прямий ефір