ЗСУ скоротили дефіцит боєприпасів, але він досі зберігається, — експерт

Максим Джигун. Скриншот: uatv.ua

Україні потрібно більше боєприпасів. Своєю чергою США і європейські партнери забезпечують таку допомогу, і вона буде нарощуватися. На цьому акцентував політолог Максим Джигун сьогодні, 23 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Ми отримали тільки з початку цього року понад 500 тисяч боєприпасів від американських партнерів. І, вочевидь, ця кількість буде нарощуватися, враховуючи те, що була оголошена додаткова допомога у вигляді снарядів для “Хаймарсів”, — сказав гість ефіру.

За його словами, дефіцит боєприпасів скорочується і необхідно шукати інструменти для нарощування потужностей.

“Ми бачимо, що на деяких ділянках фронту перевага ворога меншає — вже не двадцять до одного пострілу, як було в перші місяці війни. Зараз там баланс сил один до двох, один до трьох, за даними наших військових. Тому ми значно скоротили цей дефіцит, але він досі зберігається, і потрібно шукати інструменти для того, щоб цю міць нарощувати”, — наголосив Джигун.

Так, держави-члени ЄС переглядають свої військові можливості та запаси. Тому рішення щодо закупівлі озброєнь для ЄС і передачі Україні є компромісним варіантом.

Джигун також пояснив, як працює схема постачання західного озброєння Україні та відповідно його компенсації для європейських держав. Крім того, спікер прокоментував лобіювання інтересів РФ Угорщиною та підтримку України суспільствами європейських країн.

Читайте також: Це декілька місяців безперервного використання: користь 1 млн снарядів від ЄС для України оціни

Прямий ефір