Західні санкції знищують фінансові запаси Росії: вони можуть вичерпатися протягом кількох років. Про це сьогодні, 18 вересня, під час виступу в Центрі європейської політики в Брюсселі заявив спеціальний посланець Європейського Союзу з санкцій Девід О’Салліван, повідомляє спеціальний кореспондент FREEДОМ в Європі.
Він наголосив, що оскільки санкції не були ухвалені на рівні ООН, то це створює багато лазівок для їхнього обходу. Санкцій дотримуються країни G7 та їхні партнери. Основна мета зараз — зробити торгівлю з Росією максимально складною та скоротити доходи її бюджету.
“А щодо впливу на Росію загалом, я б просто звернувся до того факту, що зараз 30% державних витрат Росії йде на військові потреби. Майже від 6% до 7% ВВП йде на військові витрати. Таким чином, Росія була змушена поглинути продуктивну економіку, щоб перетворити її на військову економіку. Ви можете це зробити, особливо якщо ви не демократія, але це обійдеться у величезну ціну для економічного майбутнього вашої економіки. Наприклад, Фонд національного добробуту Росії витратив 40% на військові потреби, люди оцінюють, що цей фонд може бути вичерпаний протягом наступного року або двох. Це був фонд, призначений для захисту Росії від несподіваних потрясінь”, — сказав О’Салліван.
Спецпосланець Євросоюзу щодо санкцій звернув увагу на рівень інфляції та на ключову ставку в Росії, що говорить про те, що російська економіка перебуває не в найкращій формі.
“Звичайно, цю нездорову ситуацію можуть підтримувати протягом деякого часу. Рік, два роки, хто знає? Але це відбувається у величезних масштабах, й це один із головних результатів санкцій. Тож санкції впливають, але ми маємо висловлюватися ясно. Вони не є чарівною паличкою. Вони не зупинять війну миттєво, за один день. І їх потрібно розглядати в контексті ширшої допомоги Україні”, — сказав він.
Читайте також: Підходи до надання військової допомоги Україні мають бути кардинально змінені, — кандидат на посаду єврокомісара з питань оборони