Захід зберігає єдність у підтримці України: на російську дезінформацію відреагували у Держдепі США

Андреа Калан. Фото: uatv.ua

Дезінформація, що розповсюджується з Росії, про те, що між країнами Заходу виникла тріщина з питання допомоги України, не відповідає дійсності. Країни, як і раніше, єдині в цьому напрямку, також ситуацію не змінили результати виборів до Конгресу США. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан.

За повідомленнями ЗМІ, республіканці, які отримали невелику перевагу в Конгресі США за підсумками листопадових проміжних виборів, мають намір посилити контроль за постачанням озброєння в Україну.

“Ми чули ці заяви від членів Конгресу. Але річ у тому, що ми й так стежимо за тим, що передано Україні. І ми впевнені, що все використано так, як потрібно. Тож це не змінить нашу допомогу. Це просто, щоб була прозорість. Ми готові й надалі співпрацювати з усіма, хто хоче бачити прозорість у цьому”, — прокоментувала Калан.

Вона запевнила, що попри зміну розстановки сил республіканців та демократів у Конгресі, підтримка України з боку США не зміниться.

“І республіканці, і демократи продовжують допомагати Україні. Вони зосереджені на тому, що наша допомога продовжується. І це добре. Це свідчить про те, що американський народ підтримують Україну”, — сказала представниця Держдепу.

Калан зазначила, що є заяви лише окремих осіб, які проти допомоги Україні. Але якщо дивитися на Конгрес загалом — абсолютна більшість конгресменів підтримують Україну.

“Навіть більше ніж більшість, майже всі підтримують Україну. І наша мета, мета Держдепартаменту, мета Адміністрація президента Байдена — зробити все можливе, щоб передати саме те, що Україні потрібно, і передати оперативно”, — наголосила вона.

Представниця Держдепу повідомила, що досі поширюється дезінформація про нібито наявну тріщину між країнами Заходу щодо України. І в таких меседжах можна побачити слід Кремля.

“Що нібито Захід не єдиний, що США не допомагатимуть у майбутньому. Але насправді — зовсім по-іншому. США допомагають, і США допомагатимуть у майбутньому, незалежно від якихось індивідуальних заяв, які ми чуємо у ЗМІ, в інтернеті”, — продовжила вона.

Калан додала, що з боку Кремля йдуть заяви, які просувають теорію, що Захід не єдиний. Федеральні ЗМІ Росії про це “говорять щодня, 24 години на добу”.

“На жаль, дезінформація з боку Росії існує. Це йде в західні ЗМІ через різні джерела. І наша мета — вказувати на дезінформацію та надавати правильну інформацію. І ми це робимо через ваш канал (FREEДОМ, — ред.), через інші канали, через соцмережі. Наприклад, Держдепартамент має Telegram-канал “США по-русски” Ми намагаємося дати реальну інформацію, чесну інформацію. Це вкрай важливо, тому що дезінформація, на жаль, існує, і дезінформація, на жаль, триватиме. І наша мета — боротися з цим як можемо”, — резюмувала Андреа Калан.

Читайте також: Потреби України динамічно змінюються щодня: зустріч глав МЗС країн НАТО прокоментувала Калан

Прямий ефір