“Задонатити” на пенсію незабаром зможуть українці — подробиці новації (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: minfin.com.ua

Наступного 2023 року в Україні відбудеться планова індексація пенсій. На це в державному бюджеті передбачили майже 40 млрд грн. Про це заявили в Міністерстві фінансів. Навіть в умовах повномасштабної війни, розв’язаної Росією, український уряд продовжує піклуватися про своїх громадян. Ще одна новація — благодійні внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Незабаром українці зможуть “задонатити” на пенсію, повідомляє FREEДОМ.

ПФУ в Херсонській області направив понад 300 млн грн на виплату пенсій у грудні. До звільненого від російських окупантів міста повернулася “Укрпошта” і два найбільші національні банки. Там місцеві жителі й отримують свої гроші. Фінансово підтримати українських пенсіонерів незабаром зможе кожен охочий. Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє переказати кошти на рахунок будь-якого пенсіонера.

“З 10 млн 700 тис. пенсіонерів, які обраховуються сьогодні органами Пенсійного фонду, майже 40% отримують пенсію до 3 тис. грн і, відповідно, ми сподіваємося, що цей проєкт закону дозволить покращити пенсійний захист цих категорій громадян. Адже він надає можливість для юридичних і фізичних осіб здійснювати знеособлені внески або персоналізовані благодійні пожертви для конкретної людини”, — пояснила перша заступниця міністра соціальної політики України Дар’я Марчак.

Благодійник або фонд, який робить внесок, таким чином підтримує не тільки конкретну людину, а й загалом поповнює рахунок Пенсійного фонду. 70% від внесеної суми підуть обраному пенсіонерові, 30% — розподілено між іншими.

“Разом із цим буде і для Пенсійного фонду позитивний момент, тому що тільки 70% від внесених грошей зараховуватиметься на рахунок пенсіонера, а 30% піде до Пенсійного фонду. Чому це важливо? Це важливо тому, що в Пенсійному фонді на сьогодні шалений дефіцит. Я вважаю, що цей закон дуже своєчасний і потрібний”, — прокоментував виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Крім того, новий закон дає змогу робити внески і на свій особистий рахунок, тобто, поступово накопичувати страховий стаж, щоб у майбутньому не потрібно було купувати одразу кілька років, яких не вистачає для виходу на пенсію.

“Тут людина планомірно може робити відповідно якісь внески для того, щоб у майбутньому гарантувати собі більш високі пенсії. Через те, що внески робляться до Пенсійного фонду — це є гарантія того, що з ними нічого не трапиться, такий собі елемент стабільності”, — каже народна депутатка України Леся Забуранна.

Актуальні зміни до пенсійного законодавства і для тих українців, які тимчасово знайшли прихисток в інших країнах, але планують повернутися і надалі отримувати українську пенсію. Вони можуть самостійно робити внески через платформу “Дія” з-за кордону або просити про допомогу своїх родичів, які залишилися в Україні.

“Хтось поїхав на Захід, рятуючись від війни з онуками, і не вистачило пів року або рік до виплати пенсії, тепер родичі або друзі можуть внести за цей рік до Пенсійного фонду. І людина, яка перебуває за кордоном, припустімо, у Польщі, Голландії чи Німеччині може отримувати пенсію”, — розповів доктор економічних наук Олександр Савченко.

Сума благодійного внеску може бути різною так само як і регулярність. Це може бути одноразова виплата, може бути і регулярний платіж. Як кажуть законодавці, це свого роду “донат”, який сьогодні заведено перераховувати, наприклад, на допомогу військовим.

Читайте також: У військовому, фінансовому, економічному та політичному плані: ЄС гарантує підтримку Україні — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір