Заборона на обхід санкцій: що передбачатиме 11-й санкційний пакет, розповів Пендзин

Ілюстрація: mind.ua

Європейський Союз готує новий санкційний пакет, який буде покликаний накласти заборони на обхід Росією раніше введених санкцій. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДOM заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він зазначив, що 11-й санкційний пакет, який передбачає запобігання механізму, це не нова ідея.

“Основною ідеєю 10-го пакету було посилення контролю за проникненням на російський ринок європейських і американських товарів подвійного призначення через країни, які формально підтримуючи санкції не заважають своїм посередницьким фірмам, компаніям продовжувати торгівлю з Російською Федерацією. Зокрема йдеться про постачання до РФ електронної техніки, запчастин до авіаційних двигунів, тобто всього того комплексу, який чітко був підсанкціонований, починаючи з третього-четвертого пакета”, — сказав Пендзин.

За його словами, 10-й пакет досить серйозно обмежив можливість обходу санкцій.

“Ми бачимо, як набагато жорсткіше стала поводитися Туреччина, яка заборонила транзит підсанкційних товарів у Російську Федерацію через свою територію. Ми бачимо, як набагато жорсткішим став контроль компаній виробників і подальшу долю їхніх товарів, зокрема, жорсткіший контроль за кінцевим споживачем товарів, які можуть використовуватися за подвійним призначенням”, — пояснив економіст.

Пендзин звернув увагу, що також контроль за товарами подвійного призначення, які можуть потрапити до РФ, посилили у Вірменії та Киргизстані.

“Основна ідея 11-го пакета чітко анонсувалася як механізми подальшого посилення контролю за обходом санкційних обмежень РФ і можливість додаткового контролю за країнами, які можуть допомагати Російській Федерації обходити ці обмеження”, — заявив він.

Економіст додав, що йтиметься не тільки про товари подвійного призначення, але, зокрема, і про надання фінансово-економічних послуг та інших видів діяльності, які допомагають фінансувати Росії війну.

Читайте також: Пропозиція “втечі” з-під санкцій для олігархів РФ — розбір Орлової

Прямий ефір