За резервістами тероборони, які підписали контракт, буде закріплена зброя, – Резніков

Розгортання в Україні системи територіальної оборони (ТрО) відбуватиметься у три етапи. За резервістами, які підписали контракт, буде закріплено зброю.

Про це повідомляє UA із посиланням на пресслужбу Міністерства оборони України.

“Доступ до зброї мають отримати лише ті, хто під керівництвом командування та спільно з земляками дбатиме про захист своєї домівки та інтереси України. Не раджу навіть намагатися вступати до лав ТрО тим, хто має будь-які інші цілі”, – наголосив Резніков.

За його словами, йде формування 25 бригад ТрО (один регіон – одна бригада), які об’єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район). Постійна чисельність Сил ТрО у мирний час становитиме 10 тис. військовослужбовців. За штатом особливого періоду підрозділи Сил ТрО налічуватимуть понад 130 тис. осіб, для цього буде сформовано відповідний резерв.

“Розгортання системи ТрО відбуватиметься у три етапи. Нагадаю, що Сили ТрО – це окремий рід сил у складі ЗСУ. На першому етапі бригади і батальйони Сил ТрО розгортатимуться по штату мирного часу. Це відбувається просто зараз. У кожному батальйоні формується кістяк з військовослужбовців ЗСУ. Їхнім завданням є командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО і захищатимуть територію, де проживають. За рахунок цих резервістів ТрО кожен батальйон нараховуватиме до 600 осіб. Формування резерву ТрО по штатах особливого періоду – це другий етап після того, як у батальйонах та бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечені відповідні умови. За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві ТрО, буде закріплено зброю. Вона буде видаватися на період навчань, або у разі виникнення визначених ситуацій”, – відзначив Олексій Резніков.

За інформацією командувача Сил ТрО Юрія Галушкіна, на 17 січня визначено 86% місць дислокації підрозділів ТрО по всій Україні. У прикордонних регіонах бригади ТрО з початку січня набули 70% спроможності мирного часу. Темпи розгортання військового компонента ТрО прискорюються.

Міноборони зараз розпочинає системний діалог з органами місцевої влади та самоврядування із забезпечення сил ТрО необхідними ресурсами.

Нагадаємо, Олексій Резніков подякував Великій Британії за рішення надати Україні протитанкові системи озброєння.

Читайте також: Військова ескалація Росії проти України (ОБНОВЛЯЄТЬСЯ)

Прямий ефір