За кожним факультетом у російських університетах закріплений співробітник ФСБ, — Барановський

Співробітники ФСБ. Фото: ukrinform.ua

Студенти, це категорія громадян, яка спроможна на революції. Тому російські студенти давно перебувають під пильною увагою Федеральної служби безпеки (ФСБ). Про це сьогодні, 26 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив адвокат Олексій Барановський. 

“Студентство — це саме та соціальна категорія, яка перебуває під найпильнішою увагою російських репресивних органів. Наведу простий приклад на собі, у 2017 році я здобував чергову вищу освіту в Смоленському державному університеті, де я з’ясував, що за кожною кафедрою і за кожним факультетом закріплений співробітник ФСБ, який стежить за студентами на ввіреному йому факультеті”, — сказав він. 

Барановський розповів, що його намагалися відрахувати з вищого навчального закладу за підтримку Революції Гідності та загалом за підтримку України.

“У них це не вдалося, але червоним диплом отримати мені не дали… Просто уявіть, що в кожному вищому за кожним факультетом закріплений співробітник ФСБ, який читає соціальні мережі студентів, стежить, на які мітинги ходить його підопічний, які ідеї підтримує. Тобто, це тотальне стеження за молоддю як за найбільш “неблагонадійними” громадянами. І це було 5 років тому, зараз це ще більш накручено, що називається — на максимумі. Тому, природно, що така пильна увага не на порожньому місці утворилася, вони очікують сплеску протестних настроїв саме в молодіжному середовищі, бо молодь — це рушійна сила всіх революцій”, — наголосив Олексій Барановський.

Читайте також: Яким має бути покаяння народу Росії: велике інтерв’ю з російським істориком Андрієм Зубовим

Прямий ефір