За булінг у школах штрафуватимуть вчителів, батьків і дітей

Фото Укрінформ-UATV

Верховна Рада 228 голосами ухвалила закон № 8584 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”, пише UATV.

У законі наголошується, що булінг (цькування) — це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Згідно із законопроектом вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти (850 грн) до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) (1700 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Водночас за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від ста (1700 грн) до двохсот НМДГ (3400 грн) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

За булінг вчинений малолітніми, або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, передбачається накладення штрафу на батьків таких осіб у розмірі від 340 грн. до 850 грн. А приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти – тягне за собою накладення штрафу від 850 грн. до 1700 грн.

Також вказаним законопроектом покладено ряд обов’язків на заклади освіти, що спрямовані на запобігання та протидію булінгу.

Нагадаємо, що МОН створить онлайн курс з протидії булінгу для вчителів.

Прямий ефір