Данія змінила правила в’їзду для українців

Фото Укрінформ

Данський уряд з 25 жовтня скасував дію національної кольорової моделі, що групувала країни за рівнем захворюваності на коронавірус, із цієї дати правила в’їзду до країни змінилися.

Про це повідомило посольство України в Данії, пише UA.

З 25 жовтня громадяни України можуть в’їжджати до Данії без вимоги робити тест на коронавірус перед поїздкою, їм також не потрібно самоізолюватися після прибуття.

Водночас для в’їзду органам прикордонного контролю Данії потрібно пред’явити COVID-сертифікат ЄС або його еквівалент. Сертифікат, виданий українським Єдиним порталом державних послуг “Дія”, також приймається, оскільки Україна приєдналася до системи цифрових COVID-сертифікатів ЄС.

Сертифікат має підтверджувати вакцинацію від коронавірусу однією чи двома дозами вакцини, негативний результат тестування на COVID-19 або одужання після захворювання.

У разі відсутності такого сертифікату громадянам України потрібно зробити тест протягом 24 годин після прибуття до Данії в одному з центрів тестування. Вимога щодо тестування на COVID-19 перед приїздом до Данії скасована.

“Якщо громадянин України раніше хворів на COVID-19, але при цьому не має сертифіката, потрібно пред’явити медичну довідку, що підтверджує позитивний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не менше ніж за 14 днів, але не більше ніж за рік до в’їзду в Данію. У такому випадку, робити тест після прибуття в Данію непотрібно. Якщо громадянин України в’їжджає в Данію з країн, які Данія вважає країнами з дуже високим ризиком інфікування, потрібно підтвердити повну вакцинацію або одужання від COVID-19. В іншому випадку треба зробити тест відразу після прибуття до Данії (в аеропорту) та самоізолюватися на 10 днів”, – сказано в повідомленні.

Данський уряд залишив за собою право швидко відновити усі обмеження в разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з появою за кордоном нових варіантів коронавірусу, що можуть становити ризик для Данії.

Нагадаємо, в Україні розширять “червону” зону карантину. До неї увійдуть ще 7 областей.

Читайте також: Пункт вакцинації на Центральному залізничному вокзалі Києва перенесли в “синій” зал

Прямий ефір