Європейська рада затвердила новий пакет санкцій проти білоруського режиму (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Новий пакет санкцій проти білоруського режиму – вже п’ятий – затвердила Європейська рада.

Про це повідомляє UA.

Рішення опубліковане в офіційному виданні – Official Journal of the European Union. Згідно з документом, нові обмеження стосуватимуться 17-ти фізичних та 11-ти юридичних осіб. До санкційного списку потрапили високопосадовці режиму Лукашенка, авіакомпанія “Белавіа”. Також санкції стосуватимуться туроператорів та готелів, які організовували незаконне перетинання кордону через Білорусь у ЄС мігрантами і у такий спосіб допомагали використовувати їх у політичних цілях.

“Європейський Союз не визнає навмисного та політично мотивованого використання людей режимом Лукашенка. Цинічна стратегія з експлуатації вразливих людей – це жахлива спроба відвернути увагу від порушень міжнародного права й основоположних прав і свобод людини білоруським режимом. ЄС є єдиним у протидії цьому виклику і використовуватиме всі можливі засоби для протидії спробам створювати кризові ситуації на своїх кордонах. Ми солідарні із народом Білорусі. А п’ятий пакет санкцій – це ще один доказ нашої готовності діяти, коли порушуються права людини”, – сказано в повідомленні Європейської комісії.

До слова, на Волині підрозділи МВС провели навчання у межах прикордонної операції “Полісся”. Учасники навчань відпрацювали алгоритм дій реагування на ситуації, що можуть виникнути на українсько-білоруській ділянці державного кордону.

Читайте також: Про “Мінськ”, агресію РФ та Україну – що заявив Блінкен після зустрічі з Кулебою та Лавровим (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір