ЄС закликає Росію відвести війська від кордонів України,— Боррель

Євросоюз не бачить підстав для звинувачень, що лунають від окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), про можливий напад з боку України. Про це від імені ЄС заявив верховний представник Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, інформує UA.

Він наголосив, що масове нарощування Росією військ навколо України, як і раніше, викликає серйозне занепокоєння і ЄС закликає Росію до деескалації шляхом суттєвого відведення збройних сил.

“Ця ескалація посилюється збільшенням порушень режиму припинення вогню вздовж лінії дотику на сході України в останні дні. ЄС засуджує застосування важких озброєнь та невиборчі обстріли житлових районів, що є явним порушенням Мінських угод та міжнародного гуманітарного права. Ми вітаємо стриману позицію України щодо провокацій, які тривають, та зусилля задля дестабілізації”, — акцентував Боррель.

ЄС підтримує пропозицію щодо скликання позачергового засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) для розрядки нинішньої напруженості на Донбасі.

“І закликаємо всіх учасників ТКГ взяти участь у таких необхідних зусиллях із дипломатичного врегулювання ситуації, що склалася”, — наголосив Боррель.

Він висловив підтримку Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, спостерігачі якої “відіграють ключову роль у зусиллях деескалації”.

“Ця місія повинна мати можливість виконувати свій повний мандат без обмежень своєї діяльності та свободи пересування на благо та безпеку людей на сході України”, — додав верховний представник.

Боррель нагадав, що Євросоюз готовий запровадити санкції відносно Росії за будь-яку подальшу її військову агресію проти України.

“ЄС не бачить підстав для звинувачень, що виходять з непідконтрольних уряду районів Донецької та Луганської областей, про можливий напад з боку України. ЄС закликає Росію до конструктивного діалогу, дипломатії, прояву стриманості та деескалації”, — заявив він.

Прямий ефір