ЄС скликає надзвичайну зустріч через кібератаку на урядові сайти України, – Боррель

Фото Getty Images

Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив про те, що через кібератаку, яка була здійснена на сайти урядових установ України в ніч на 14 січня, Євросоюз має намір скликати засідання Комітету з політики та безпеки на рівні послів.

Про це повідомляє UA з посиланням на мультимедійний портал ЄС.

На засіданні будуть обговорюватись наслідки кібератаки і заходи з недопущення подальшої ескалації напруги навколо України.

“На жаль, я маю сказати, що цього ранку ми прокинулися із новинами про ще одну атаку проти України. Цього разу це була кібернетична атака на урядові вебсайти. Такі дії спрямовані на дестабілізацію України та на подальшу ескалацію вже й без того напруженої ситуації”, – сказав Жозеп Боррель.

Він додав, що ЄС швидко відреагував на цю кібератаку та перебуває в постійному контакті з українськими структурами, завдяки чому вже вдалося частково відновити роботу урядових сайтів.

“Ми готові надати (Україні – ред.) подальшу пряму допомогу, якщо надійде такий запит. Я скликаю надзвичайну зустріч наших послів у форматі Комітету з політики та безпеки, щоб провести аналіз цієї ситуації та запровадити будь-які заходи з підтримки”, – повідомив голова європейської дипломатії.

Нагадаємо, секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що на 99,9% впевнений, що за останньою масштабною кібератакою на українські урядові сайти стоїть Росія.

Читайте такожРішуче засуджую кібератаки на уряд України, – генсек НАТО

Прямий ефір