ЄС надасть Україні новий пакет фінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро

Фото Тwitter Ursula von der Leyen

Європейський Союз виділить Україні новий пакет макрофінансової допомоги на тлі загрози вторгнення Росії. Обсяг допомоги становитиме 1,2 млрд євро. Перший транш у розмірі 600 млн євро Україна може отримати найближчим часом.

Про це повідомляє UA з посиланням на заяву очільниці Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Ситуацію, що склалася в Україні на тлі загрози вторгнення Росії, та можливу фінансову допомогу Україні голова Єврокомісії обговорила з президентом Володимиром Зеленським минулої п’ятниці.

“Сьогодні я оголошую про новий пакет фінансової допомоги для України, який містить кредити та гранти. Насамперед Єврокомісія пропонує нову невідкладну макрофінансову допомогу у розмірі 1,2 млрд євро“, – зазначила фон дер Ляєн.

Вона уточнила, що ця допомога буде спрямована на вирішення фінансових проблем України. Європарламент має схвалити її якнайшвидше. Перший транш становитиме 600 млн євро.

“Ба більше, ми незабаром розпочнемо роботу над другою ще масштабнішою програмою підтримки зусиль України в галузі модернізації. По-друге, Єврокомісія майже подвоїла двосторонню допомогу Україні у грантах цього року, ще 120 млн євро буде виділено”, – додала голова Єврокомісії.

За її словами, ЄС продовжить інвестувати у майбутнє України. Згідно з інвестиційним планом, на це виділять понад 6 млрд євро.

Нагадаємо, Україна отримала другий транш макрофінансової допомоги від Європейського Союзу в розмірі 600 млн євро.

Читайте також: Рада директорів МВФ ухвалила рішення виділити Україні 699 млн доларів

Прямий ефір