Якщо Україна отримає договір із НАТО, як в Ізраїлю, це і буде дуже непоганою гарантією безпеки, — Буряченко

Олексій Буряченко. Фото: facebook.com/OleksiiBuriachenko

У питанні гарантій безпеки для України від НАТО вже більше ясності. На саміті у Вільнюсі Київ, зокрема, чекає на гарантії безпеки. Про це сьогодні, 9 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Уже, в принципі, і Байден це питання прокоментував безпосередньо, і Білий дім. А я думаю, що на це ми можемо орієнтуватися, і було сказано, що Україна отримає гарантії схожі, з якими отримав Ізраїль. Для нас це надзвичайно важлива позиція. Ми знаємо, що над нею дуже потужно працював і президент України Володимир Зеленський, і Офіс президента в особі Андрія Єрмака”, — сказав він.

За словами експерта, такі гарантії, які були дані Ізраїлю, це не просто слова для України, а ціла низка юридичних документів, які будуть підписані Сполученими Штатами.

“І це велика, юридично закріплена допомога у військовій галузі, подібність до якої, в принципі, є договір з Ізраїлем, і Ізраїль отримує від США найсучасніші зразки озброєння, які в Сполучених Штатах тільки є. Якщо ми отримаємо насправді такий договір, то це і буде дуже непоганою гарантією безпеки, перш за все, з боку США і як наслідок, відповідно, з боку країн НАТО”, — каже Буряченко.

Він зазначив, що це ще “дуже пікантне питання” важливе в контексті того, що восени розпочинаються політичні змагання, виборчий процес у самих Сполучених Штатах.

“І чим більше ми будемо автономні в плані політичної позиції, військової допомоги, незалежно від політичних процесів і від республіканців, і від демократів, тим більшими будуть наші шанси постійно отримувати цю допомогу і не орієнтуватися на те, що відбувається в самих Сполучених Штатах”, — пояснив Олексій Буряченко.

Читайте також: Політичне рішення про членство в НАТО з відкритою датою задовольнило б Україну, — Буряченко

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати готові надати Україні гарантії безпеки за аналогією з Ізраїлем після завершення війни. Американський лідер зазначив, що, на його думку, в НАТО немає одностайності з приводу вступу України до Альянсу зараз, а процес приєднання після завершення війни займе певний час.

Прямий ефір