Яка ППО має бути в України, щоб створити буфер безпеки, пояснив військовий оглядач

ЗРК Patriot. Фото: defence-ua.com

Німеччина обіцяє постачати Україні додаткові одиниці засобів протиповітряної оборони IRIS-T. Це підвищить ефективність української ППО, однак не дасть змоги створити буфер безпеки. Про це сьогодні, 2 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“IRIS-T — це високотехнологічна установка протиповітряної оборони. Значною мірою вона підвищує можливості нашої оборони у протидії крилатим ракетам. Ба більше, фактично будь-який об’єкт із дозвуковою швидкістю, до яких і відносять російські крилаті ракети авіаційного та морського базування (Х-101, Х-55, “Калібр”), вони збивають практично на межі 100-відсоткової гарантії”, — сказав він.

Коваленко зазначив, що на сьогодні Україна не має достатньої кількості комплексів ППО, щоб забезпечити всі міста-мільйонники такого роду прикриттям, не кажучи про створення буфера безпеки.

“Такий буфер, який повною мірою ефективно працює, — це створення ешелонів малого, великого і середнього радіуса дії. Малий радіус дії — це приблизно до 15 км радіус зенітно-ракетних комплексів, які прикривають певну локацію. До таких комплексів можуть належати Alvis Stormer, ЗРК Crotale, NASAMS і навіть IRIS-T — залежно від модифікації ракет, які вони використовують. Потім середнього радіуса дії ешелон. Це можуть бути ті ж самі ЗРК “Бук”, якими ми користуємося, деякі модифікації С-300, IRIS-T і NASAMS з певними модифікаціями ракет. І великого радіуса дії — це ЗРК Patriot, SAMP/T і, звісно ж, це можуть бути С-300 залежно від модифікації ракет, але на сьогодні ми не маємо доступу до таких модифікацій”, — пояснив військово-політичний оглядач.

Він підкреслив, щоб створити буфер безпеки, необхідно повністю закрити всі ешелони.

“На жаль, це велика кількість сил і засобів, яка необхідна не тільки для того, щоб замінювати радянські зразки, а й ті, що мають ставати як нові бойові одиниці, додатково закриваючи “білі плями”. Нам необхідно створити буфер безпеки починаючи від кордону з Білоруссю, продовжуючи з кордоном з РФ і тимчасово окупованими територіями й замикаючи на Придністров’ї”, — звернув увагу Коваленко.

Військово-політичний експерт додав, що жодна система ППО не дає 100-відсоткову гарантію.  

Читайте також: Зупинити російський терор і врятувати людей можна тільки зброєю: що є в України завдяки союзникам (ВІДЕО)

Нагадаємо, про те, що ускладнює роботу ППО, розповіли в Повітряних силах України.

Раніше повідомлялося, що в ніч на 1 травня українська ППО збила 15 із 18 ракет, запущених військами РФ.

Прямий ефір