Як живе село Руська Лозова після визволення (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Село Руська Лозова у Харківській області було окуповане російськими загарбниками, ЗСУ вдалося звільнити його в кінці квітня. Зараз місцеві жителі намагаються повернутися до своїх будинків, передає FREEДОМ.

Мешканка села Марина весь час окупації залишалася вдома. Жінка розповідає, що виїхати змогли лише після визволення села. Кілька днів тому повернулися додому і почали готувати будинок до зими. Від житла лишилося небагато.

“Ми не зможемо тут зимувати, просто через умови, ми не маємо ні світла, ні газу — це найголовніше. Плюс-мінус кілька днів, хоча б трошки прибрати та залатати те, що не добили”, — каже вона.

Уродженець села Віктор розповідає, коли прийшли окупанти, вони роздали місцевим жителям білі пов’язки, щоб упізнавати їх на вулиці. Чоловік потрапив під обстріл. Каже, російські солдати почали в нього стріляти, бо пішов у ліс із пов’язкою не на тій руці.

Під час окупації місцевих із села не випускали. Говорили людям, що всі поля довкола заміновані. Люди згадують, як троє людей намагалися вийти через ліс і підірвалися на міні. Більше ніхто й не ризикував.

29 квітня Руську Лозову звільнили українські військові. Під час деокупації — точилися бої, вдалося знищити сотню росіян та 20 одиниць військової техніки супротивника. Щойно село звільнили — російські війська почали обстрілювати свої позиції.

Нині за Руською Лозовою продовжують спостерігати та допомагати місцевим жителям. У селі вже більш-менш спокійно. Але все ще небезпечно, кажуть військовослужбовці. Все через загрозу артобстрілу з боку Росії.

Одразу після деокупації жителі села звернулися до депутатів обласної ради з проханням перейменувати село Руська Лозова на Українську Лозову. Поки що відповіді не отримали. Місцеві розуміють, насамперед тут необхідно відновити зруйновану під час окупації та обстрілів інфраструктуру, а вже на нову назву села готові зачекати.

Прямий ефір