Як в дипломатії використовуються аргументи історії, пояснив посол Дещиця

Фото с сайта kanaldom.tv

Аргументи з історії України допомагають у проведенні дипломатичних переговорів.

Про це в програмі Неофициальный разговор” телеканалу “Дом” заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця, пише UA.

“Потрібно не просто знати історію, а й використовувати аргументи з історії, особливо під час переговорів. Коли потрібно чогось досягти, використовуєш історичні приклади й кажеш: ну, ось бачите, якби вчинили так або так, тоді б розвивалося по-іншому все, і тому давайте не повторювати ці помилки”, – пояснив він.

Як приклад він навів період 1920-1921 років, коли лідери Польщі та Української народної республіки Юзеф Пілсудський і Симон Петлюра уклали у Варшаві договір про військовий союз проти більшовиків, які наступали на Польщу.

“Потім Пілсудський вирішив підписати Ризький договір і залишив Петлюру. І Україна виявилася без підтримки Польщі. І тоді радянська влада змогла зайняти всю територію України, приєднати та створити зрештою Радянський Союз. А якби тоді зберігся союз, на який ми сподівалися, двох незалежних держав – Польщі та України – напевно, була б Україна незалежною ще з початку XX століття і зовсім по-іншому б розвивалася. І невідомо, чи був би тоді такий потужний Радянський Союз без України чи ні”, – сказав Дещиця.

Він зазначив, що такі приклади використовуються при проведенні переговорів, щоб доводити партнерам, “що давайте співпрацювати, давайте підтримувати один одного”.

“І я повинен сказати, що Польща це розуміє і дуже серйозно нас підтримує, особливо у зв’язку з російською агресією і з анексією Криму, і з військовими діями на Донбасі“, – наголосив посол.

Прямий ефір