Як отримати кошти для відкриття власного бізнесу в Україні — інструкція від “єРобота” (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

2,5 млрд гривень на відкриття власного бізнесу отримали українці завдяки програмі “єРобота”. Попри повномасштабну війну, ця державна ініціатива надає всім охочим можливість розпочати власну справу, інформує FREEДОМ.

Напиши проєкт, подай заявку на програму, отримай гроші від держави та відкрий свій бізнес. Приблизно так працює програма “єРобота”, завдяки якій кожен українець може стати підприємцем. Стартувати можна одразу в кількох напрямках: дають гроші, наприклад, на посадку саду або будівництво теплиці. 

“Уряд надає кошти для старту та розвитку власної справи. Бізнес створює робочі місця, сплачує податки, експортує продукцію, інвестує власні кошти, відновлює економіку. Уже близько 2,5 млрд гривень виділено. Сотні нових бізнесів працюють. Тисячі людей отримали роботу. Створюємо можливості, щоб в Україні було більше успішних приватних бізнесів”, — повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Стимулювати українців відкривати свій бізнес — один із методів боротьби з безробіттям. Нові підприємці — це нові робочі місця, а отже — розширення ринку праці. Але, окрім “єРоботи” держава продовжує допомагати безробітним і напряму. 

“Сьогодні ухвалюємо порядок підготовки та перепідготовки безробітних. Вони отримуватимуть послуги з перепрофілювання та профорієнтації. Кар’єрний радник допоможе обрати рід діяльності, до якого лежить душа в людини”, — зазначив Шмигаль.

Нова система підготовки безробітних дасть їм змогу самостійно обирати, де, у який спосіб і на кого вчитися. В уряді вважають, що так вийде закрити ті сегменти ринку, яким найбільше бракує фахівців. 

“Новий порядок передбачає здійснення професійного навчання безробітних за принципом “гроші ходять за людиною”. Безробітні зможуть самостійно обирати навчальний заклад для проходження професійного навчання і, в разі необхідності, місце проживання в період навчання. Впевнена, що це має позитивно вплинути на ринок праці та знизити кількість безробітних”, — вважає перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

За оцінками Національного банку України, кількість безробітних на початок цього року в країні становила понад 2 млн осіб. Тож в уряді вважають: зменшення безробіття — це один із кроків до післявоєнної відбудови України, яку потрібно починати вже зараз.

Читайте також: Інтеграцію України в ЄС підтримує рекордна кількість громадян — яку роботу вже виконав Київ (ВІДЕО)

Прямий ефір