Як Байден може вплинути на Путіна – думка політтехнолога

Фото Укрінформ

Росія не відведе війська від українських кордонів відразу після онлайнперемовин лідерів США і Росії, Джо Байдена та Володимира Путіна, проте Байден має широкий спектр важелів впливу на главу Кремля.

Таку думку у програмі “Украина на самом деле” телеканалу UA висловив політтехнолог Борис Тізенгаузен.

Негайне відведення військ РФ від українських кордонів свідчитиме про те, що Кремль діє за вказівкою США, що Путін вважатиме іміджевою втратою.

“Якщо Росія почне відводити війська, весь світ скаже: дивіться, Байден поговорив із Путіним, і Росія відводить війська! Так не станеться. Росія у своєму репертуарі потримає ці війська. Я думаю, що вони трохи ще докинуть туди якісь війська, нервуватимуть не лише Європу, а й увесь світ. І лише потім – ну, гаразд, ми відводимо війська. Тобто Росія ніколи не піде на таку пряму дію: буцімто ми поговорили з Байденом, нам сказали відвести – і ми відвели”, – уточнив експерт.

Тим часом американський лідер може вплинути на російського главу іншими способами.

“Думаю, що Байден має набагато більше важелів впливу на Путіна, ніж ми собі уявляємо. Передусім це фінансова розвідка. Російські чиновники не зберігають гроші, за рідкісним винятком, у готівці десь у Росії. Вони зберігають їх у вигляді нерухомості в Європі, Великій Британії, в офшорних зонах. Американська фінансова розвідка завжди може знайти ці гроші, якщо захоче. Діти російських чиновників навчаються в Європі у престижних школах, коледжах, університетах. Ось – важелі тиску на Путіна, які Байден може застосувати”, – перелічив політтехнолог.

Крім того, серед важелів тиску – відключення від системи SWIFT, заморожування операцій із російським держборгом, або, наприклад, заборона ембарго на експорт технологій з видобутку нафти та газу.

“Росія здебільшого використовує зарубіжні технології з видобутку нафти та газу. Якщо позбавити їх цих технологій, у короткостроковій перспективі це не матиме наслідків, але в довгостроковій – вони сильно почнуть технологічно відставати. Видобуток стане дорожчим, російські енергоресурси стануть, можливо, не такими рентабельними на ринку. Тобто – є важелі, які можуть вплинути на російську економіку. Я думаю, Байден всі ці моменти міг із Путіним проговорити”, – наголосив Тізенгаузен.

Повна версія інтерв’ю: Росія розуміє лише мову сили: нюанси перемовин Байдена та Путіна для України обговорюємо з Борисом Тізенгаузеном

Нагадаємо, 7 грудня відбулися перемовини президента США Джо Байдена та президента РФ Володимира Путіна. Замість запланованої години спілкування глав держав тривало вдвічі довше.

Читайте також: Володимир Зеленський прокоментував розмову президентів США та РФ

Прямий ефір